reklama

Mám nahrávku, která Růžičku usvědčí z další zpronevěry, tvrdí Palaščák

Miroslav Palaščák u soudu s Vladimírem Růžičkou Miroslav Palaščák u soudu s Vladimírem Růžičkou autor: ČTK
U soudu v kauze zpronevěry Vladimíra Růžičky v úterý vypovídal podnikatel Miroslav Palaščák, jenž bývalému trenérovi Slavie předal 500 tisíc korun, aby dostal jeho syn David příležitost v prvním týmu Slavie. Jenže bývalý reprezentační trenér částku nepřiznal do účetnictví klubu, za což byl dnes nepravomocně odsouzen k pokutě 400 tisíc korun. Pokud nezaplatí, půjde současný kouč Chomutova na 16 měsíců do vězení. Palaščák ale tvrdí, že to nebyl jediný případ, kdy Růžička zpronevěřil peníze od rodičů mladých hokejistů.

Praha – U Obvodního soudu pro Prahu 10 pokračoval soud mezi pražskou hokejovou Slavií a Vladimírem Růžičkou. Soud dnes vynesl nepravomocný verdikt, podle kterého Růžička musí zaplatit 400 tisíc korun. Pokud nezaplatí, půjde na 16 měsíců do vězení.

Soud uložil Růžičkovi za zpronevěru pokutu 400 000. Pokud nezaplatí, čeká ho 16 měsíců vězení Soud uložil Růžičkovi za zpronevěru pokutu 400 000. Pokud nezaplatí, čeká ho 16 měsíců vězení Čtěte zde

Podnikatel Miroslav Palaščák, který celou kauzu rozpoutal zveřejněním nahrávky, na které mluví s Růžičkou o předání půl milionu korun, k prvnímu přelíčení v polovině srpna nedorazil, vypovídal až dnes.

Novou nahrávku zatím nezveřejnil

A po své výpovědi Palaščák přišel před novináře s tvrzením, že má další nahrávku, která má potvrdit, že Růžička bral peníze i od dalších rodičů.

"Na nové nahrávce by mělo být potvrzeno, že trenér Růžička během svého působení ve Slavii přijal daleko víc. Na záznamu však nejsou konkrétní jména, mluvíme v obecné rovině," popisuje Palaščák, co je na videu.

Zpronevěru jsem nespáchal, řekl soudu trenér Růžička. A odmítl vypovídat Zpronevěru jsem nespáchal, řekl soudu trenér Růžička. A odmítl vypovídat Čtěte zde

Záznam s sebou přinesl i v úterý k soudu, ale tribunál jej nakonec při posuzování Růžičkovy viny nepřijal, neboť prý nepřinesl nové důkazy.

Sám Palaščák zvažuje, že nahrávku vydraží. Ještě na chodbě před jednací síní přišel ze zajímavým návrhem. "Možná by mohla nahrávku koupit média,  pomohla by českému hokeji a video by se dostalo na veřejnost," přišel s řešením Palaščák.

Palaščák: Nejsem v tom nevinně

Oba aktéři kauzy se v úterý u soudu nepotkali a zřejmě už ani nepotkají. Palaščák se totiž nezúčastnil prvního slyšení, na kterém Růžička požádal, aby líčení proběhlo v jeho nepřítomnosti, a soud mu vyhověl.

Palaščák přiznává, že ani on není v kauze nevinně. "Vím, že se ode mě blbě poslouchá slovo fair-play, protože v tom také nejsem úplně nevinně. Ale takhle byl nastavený systém a určitě jsem nebyl sám, od koho si Růžička vzal peníze," řekl podnikatel. "Už v době, kdy jsem peníze Růžičkovi předával, tak jsem si nedělal iluze, kde skončí."

Já jsem udělal málo?! Růžička na novém videu ztrácí před Palaščákem trpělivost Já jsem udělal málo?! Růžička na novém videu ztrácí před Palaščákem trpělivost Čtěte zde

Palaščáka mrzí, že Růžička nadále působí u hokeje

"Když jsem zveřejňoval nahrávku, tak jsem neřešil, jestli bude někdo souzen, nebo nebude. Chtěl jsem ukázat pravou tvář Vladimíra Růžičky. Čekal jsem, že ho odsoudí hráči, fanoušci, sponzoři, svaz, prostě všichni," vysvětluje Palaščák, proč zveřejnil nahrávku, která odstartovala celou kauzu.

"Je pro mě úplně neuvěřitelné, že pan Růžička nadále trénuje. Neumím si představit, že bych byl hráč. Mám pocit, že v Chomutově jsou jen hráči, kteří pod nikým jiným nehráli, nebo je to pro ně poslední štace," diví se hráčům, ale i celému hokejovému Chomutovu Palaščák.

"Po zveřejnění se nic nestalo"

Palaščák si postěžoval na přístup médií ke kauze, ale i vrcholných představitelů hokejového svazu.

Zpronevěra? Kauza s Růžičkou je pořád korupční, může se táhnout 2 roky Zpronevěra? Kauza s Růžičkou je pořád korupční, může se táhnout 2 roky Čtěte zde

"Když jsem slyšel prohlášení předsedy hokejového svazu pana Krále, že když je Růžička souzený kvůli zpronevěře, tak se to vlastně hokeje netýká, tak jsem si připadal jako v minulém století za jiného režimu," rozezlil Palaščáka průběh případu.

"Mně je úplně jedno, co reálně Růžičkovi hrozí. Já jen chci, aby dostal zákaz činnosti ve sportu. Jestliže umožníme, aby takovým lidem fanoušci tleskali, do jeho hokejové školy chodily děti, tak to není pro naši společnost vůbec dobře," dodal Palaščák v době, kdy ještě neznal verdikt dnešního soudu.

reklama