reklama

Palaščák: Růžičku jsem nevydíral. A šéf Pirátů lže

Miroslav Palaščák. Miroslav Palaščák. autor: DVTV
Miroslav Palaščák v rozhovoru pro Aktuálně.cz tvrdí, že Vladimíra Růžičku nevydíral. Někdejší reprezentační kouč to tvrdil na výslechu u policie.

Praha - Byl to možná zásadní posun v celém vyšetřování. Po více než čtvrt roce od začátku aféry, která otřásla pověstí českého hokeje i respektovaného trenéra, Vladimír Růžička poprvé vypovídal na policii. Podle středečního vydání MF Dnes (více zde) měl Růžička u policie říct, že jej Miroslav Palaščák vydíral a požadoval po něm 1,1 milionu korun.

To ale sám Palaščák, otec hokejisty, který Růžičkovi zaplatil dvakrát 250 tisíc bez jediného dokladu a údajně proto, aby jeho syn dostal šanci ve Slavii, v rozhovoru pro Aktuálně.cz rezolutně popírá.

"Schůzka proběhla. Byla krátká a výstižná. Řekl jsem mu, co si o něm myslím, a divil se, že do toho zatahuje také svoji ženu (Růžička totiž Palaščákovi půl milionu, které od něj přijal, vrátil z účtu své manželky, pozn. red.). On ani nedutal a nezmohl se na slovo," říká Palaščák.

Aféru řeší hned tři pražská policejní oddělení. Vedle trestního oznámení na korupci totiž další dvě podal sám Růžička na Palaščáka: Pro pomluvu a vydírání.

Pracuje Růžička jako mafie?

Co říkáte na tvrzení MF Dnes, podle které prý Vladimír Růžička policii sdělil, že jste ho vydíral?
Je to neuvěřitelné, co si může někdo vymyslet jenom proto, aby zdiskreditoval druhého člověka bez jakýchkoliv důkazů. Ve sportu používat takové zpravodajské a konspirační metody svědčí o opravdu ryzím charakteru.

K té schůzce, o které Růžička u výslechu mluvil, došlo?
Ta schůzka byla krátká a výstižná. Na schůzce jsem řekl panu Růžičkovi, co si o něm myslím. Že ve mně jeho nominace mladých hráčů bez výkonnosti na přípravné zápasy vyvolávají smíšené pocity a že si myslím, že přesně takto pracuje organizovaný zločin. Taky jsem se podivoval, že do toho zatahuje svoji ženu, která mi zaslala peníze zpět. Ani nedutal a nezmohl se na slovo.

Vy jste po něm tedy žádné peníze nechtěl?
Ne, vůbec.

To jste řekl také policii?
Ano.

Růžička obviňuje bez důkazů

Policie v celé kauze řeší tři případy. Trestní oznámení za možnou korupci, které padlo už před hokejovým MS. A pak dvě trestní oznámení, která podal Růžička pro pomluvu a vydírání. Jak se k tomu stavíte?
Já jsem ještě v životě nepodal trestní oznámení. Takže jsem žádné nepodal ani na pana Růžičku. Víte, já bych si nedovolil obvinit ani svého posledního dělníka na stavbě, kdyby mi ukradl pytel cementu, pokud bych ho nechytil za ruku a neměl o tom důkaz. Tady v tomto případu podává pan Růžička na mě trestní oznámení bez jakéhokoliv důkazu.

U vydírání žádný důkaz neexistuje, protože se nedělo. U pomluvy jsem o panu Růžičkovi pouze zveřejnil autentické video a veškeré vývody z tohoto videa nebyla má práce. Nechápu, jak se mohu dopustit pomluvy, pokud zveřejním pravdu.

Vy sám nějaké trestní oznámení podávat budete?
Podal jsem poprvé v životě trestní oznámení pro pomluvu na pana Novotného (někdejší šéfredaktor extra.cz), za jeho nevybíravé články, kde o mně prohlásil, že jsem člověk s pestrou kriminální minulostí. Dále budu podávat druhé trestní oznámení ve svém životě, a to na pana Veverku (majitel Pirátů Chomutov), který o mně prohlásil v Deníku Sport, že jsem podvodník a figuruji v kauze s padělanými obrazy. Pan Veverka velmi dobře ví, že s tím nemám nic společného a že jeho tvrzení je bohapustá lež.

reklama