reklama

Já jsem udělal málo?! Růžička na novém videu ztrácí před Palaščákem trpělivost

Vladimír Růžička na novém videu ztrácí před Miroslavem Palaščákem trpělivost. YouTube.com
Podnikatel Miroslav Palaščák zveřejnil další část videa s trenérem Vladimírem Růžičkou, kterou doteď měla k dispozici jen policie. Růžička na nahrávce vysvětluje, co všechno pro Palaščákova syna Davida udělal a postupně ztrácí trpělivost.

Praha – Jak slíbil, tak učinil. Podnikatel Miroslav Palaščák, jenž loni na jaře rozpoutal korupční kauzu s Vladimírem Růžičkou, zveřejnil další video z roku 2014. Opět se podobá tomu původnímu s tím, že obsahuje nové pasáže.

Palaščák si Růžičkovi, tehdejšímu trenérovi Slavie, stěžuje, že jeho syn David nedostal šanci navzdory dvěma sponzorským darům v celkové výši 500 tisíc korun. "Počítal jsem, že bude hrát první ligu, ne extraligu," říká Palaščák v restauraci slávistického stadionu v Edenu, načež později dodává: "V Mostě mi bylo naznačeno, že by mohl hrát, ale měl bych dát sponzorský dar."

David Palaščák odehrál před dvěma roky za prvoligový Most 31 zápasů základní části, z nich vyšel se statistikou 1+3. Čili nepatřil k ústředním postavám mužstva.

Kolik bral Palaščák ve Slavii?

Růžička podnikateli odpovídá, že víc udělat nemohl, přičemž zavede řeč i na kontrakt: "Další věc je, že dostal od Slavie smlouvu. To je nějakých 140 tisíc."

Také tvrdí, že na podobnou dohodu nikdy předtím nepřistoupil: "Bylo to poprvé, co jsem něco takového udělal. I kvůli tomu Paldovi (Davidu Palaščákovi, který prošel mládežnickými výběry Slavie), kterého znám. Byl tady u nás.“

Když Miroslav Palaščák Růžičkovi stále zdůrazňuje, že s výsledkem spolupráce není spokojený, trenér ztrácí trpělivost: "Já jsem udělal málo za ty dva roky? Vy jste se zbláznil? Chodil trénovat s áčkem, druhý rok trénoval i na ledě. Další věc je, že jsem mu udělal smlouvu, kterou by normálně nedostal. Co byste víc chtěl? (…) Co jste si myslel? Že když nedáte sponzorský dar (do Mostu), tak ho dám já?"

Připomeňme, že Vladimír Růžička kvůli původní nahrávce rezignoval na post kouče české reprezentace. Nyní je trenér extraligového Chomutova obviněný ze zpronevěry a hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody.

reklama