reklama

Palát bude chybět Tampě tři až pět týdnů, zranění klub tají

Ondřej Palát se takto nějakou dobu z gólu v síti soupeře radovat nebude. Ondřej Palát se takto nějakou dobu z gólu v síti soupeře radovat nebude. autor: Reuters
Útok Tampy Bay se bude muset v následujících třech až pěti týdnech obejít bez umění českého šikuly Ondřeje Paláta, který se zranil na ledě Minnesoty v souboji s Ninem Niederreiterem.

Tampa - Český hokejista Ondřej Palát bude tři až pět týdnů chybět v sestavě Tampy Bay. Čtyřiadvacetiletý útočník utrpěl v sobotním utkání NHL na ledě Minnesoty nespecifikované zranění v dolní části těla. Podle deníku Tampa Tribune by mohlo jít o levý kotník.

Palát se zranil poté, co mu ve druhé třetině na levou nohu spadl útočník Nino Niederreiter. Kouč Lightning Jon Cooper už po zápase tušil, že Palátovo zranění bude dlouhodobější.

"Když vidíte někoho, jako je on, takto odcházet z ledu, není to nijak povzbudivé. Nikoho nechcete ztratit, ale právě on je velkou oporou našeho týmu," uvedl Cooper.

Palát si v této sezoně připsal v 16 zápasech sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Odchovanec Frýdku-Místku má v NHL na kontě celkem 186 zápasů a 133 bodů za 43 gólů a 90 přihrávek. V 28 duelech play off přidal deset branek a devět asistencí.

reklama