Palát i Hemský získali tři body, na vítězství to nestačilo

11. 3. 2014 6:12
Čeští útočníci Ondřej Palát a Aleš Hemský zazářili v pondělních zápasech NHL.
Aleš Hemský (83) pálí na branku Nashvillu.
Aleš Hemský (83) pálí na branku Nashvillu. | Foto: Reuters

New York - Čeští útočníci Ondřej Palát a Aleš Hemský zazářili v pondělních utkání NHL.

Palát vstřelil dvě branky a na další přihrál, přesto neodvrátil porážku Tampy Bay 3:4 po samostatných nájezdech s Phoenixem. V dresu vítězů vstřelil po výměně z Washingtonu první gól Martin Erat a Radim Vrbata jako jediný uspěl v rozstřelu. V penaltovém rozuzlení dostal důvěru i Palát, první hvězda zápasu, ale neproměnil.

renéra Tampy Jona Coopera štvaly hlavně branky z úvodu třetí části, jimiž hosté z Phoenixu otočili z 1:2 na 3:2. V prvním případě Erat těžil z náhodného odrazu, kdy obránce chtěl nahrát o zadní mantinel spoluhráči, ale puk sklouzl od hrazení k brankovišti.

"Zahráli jsme to příliš lehkovážně," zlobil se kouč. "Při dalším gólu si zase špatně pokryjeme hráče. Přitom si to můžeme ukazovat tisíckrát," dodal.

Hemský v novém dresu září

Podruhé v řadě se blýskl Hemský třemi asistencemi, díky kterým Ottawa v závěrečné třetině smazala tříbrankové manko. Český útočník, třetí hvězda zápasu, vystřihl nejpěknější přihrávku na vyrovnávací gól, kdy v předposlední minutě základní hrací doby našel křížným pasem u tyčky volného Jasona Spezzu. Kanadský klub ale nakonec podlehl Nashvillu 3:4 v prodloužení.

Zápas nedochytal brankář Ottawy Craig Anderson, který se nešťastně srazil se spoluhráčem Milanem Michálkem a zranil se.

Zápas Dallasu s Columbusem byl přerušen v první třetině kvůli kolapsu útočníka Riche Peverleyho a nakonec zůstal nedohraný - více čtěte ZDE.

Pittsburgh vrátil do čela konference Crosby

Hokejisté Pittsburghu se vítězstvím 3:2 na ledě Washingtonu vrátili do čela Východní konference o bod před Boston. Hlavním strůjcem úspěchu byl Sidney Crosby, jenž byl u všech branek Penguins a připsal si gól a dvě nahrávky.

Kanadský útočník v souboji hvězd opět předčil Alexandra Ovečkina, který v utkání nebodoval. V dresu poražených debutoval pár dní po příchodu z z Čeljabinsku ruský talent Jevgenij Kuzněcov.

Gólman Ondřej Pavelec, který byl v minulém utkání po pěti inkasovaných brankách střídán, dostal volno a jeho náhradník Al Montoya pomohl Winnipegu 32 úspěšnými zásahy k zisku bodu za prohru 2:3 v prodloužení na ledě Colorada. Za poražené si jednu přihrávku připsal Michael Frolík.

Střelecký koncert spustili ve Vancouveru v závěrečném dějství hokejisté New Yorku Islanders a sedmi góly otočili skóre z 0:3 na konečných 7:4. Vyrovnali tím klubový rekord v počtu vstřelených branek v jedné třetině z roku 1978

NHL:

Washington - Pittsburgh 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 4. Fehr, 29. Bäckström - 1. a 33. Kunitz, 4. Crosby. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18.506.

Ottawa - Nashville 3:4 v prodl. (0:0, 0:3, 3:0 - 0:1)

Branky: 48. Cower (Hemský), 51. Methot (Hemský), 59. Spezza (Hemský) - 29. Spaling, 30. Smith, 38. Nystrom, 64. Jones. Střely na branku: 37:42. Diváci: 19.603.

Tampa Bay - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 40. a 60. Palát, 12. Johnson (Palát) - 22. McMillan, 43. Erat, 48. Boedker (Z. Michálek), rozhodující sam. nájezd Vrbata. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.167.

Calgary - Los Angeles 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky: 56. Cammalleri, 58. McGrattan - 5. Justin Williams, 10. Lewis, 48. Kopitar. Střely na branku: 26:23. Diváci: 19.289.

Colorado - Winnipeg 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 25. Mitchell, 40. Benoit, 63. Duchene - 36. a 38. Byfuglien (na druhou Frolík). Střely na branku: 34:35. Diváci: 15.250.

Vancouver - NY Islanders 4:7 (1:0, 2:0, 1:7)

Branky: 16. Higgins, 25. H. Sedin, 29. Kesler, 50. Tanev - 42. Bailey, 44. Strome, 44. De Haan, 47. Nielsen, 51. Martin, 52. Lee, 60. Clutterbuck. Střely na branku: 24:28. Diváci: 18.910.

Anaheim - Toronto 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Branky: 35. Perry - 17. Bozak, 20. Kessel, 24. Ranger. Střely na branku: 44:23. Diváci: 17.229.

Zápas Dallas - Columbus byl odložen kvůli kolapsu útočníka Dallasu Riche Peverleyho.

3. Colorado 65 42 5 18 199:172 89
4. Minnesota 64 34 8 22 158:157 76
5. Dallas 64 31 10 23 185:179 72
6. Winnipeg 66 30 8 28 182:192 68
7. Nashville 65 27 10 28 156:194 64