Palát úžasnou přihrávkou zařídil Tampě vítězství v prodloužení, smekl před ním i střelec Hedman

Victor Hedman střílí gól po nahrávce Ondřeje Paláta Victor Hedman střílí gól po nahrávce Ondřeje Paláta autor: Reuters
Počtvrté v řadě bodoval, navíc tentokrát má jeho asistence cenu zlata. Ondřej Palát přihrával na vítězný gól, díky němuž hokejisté Tampy Bay porazili Ottawu 2:1 v prodloužení.

New York - Rozhodující gól vstřelila Tampa Bay v poslední minutě nastaveného času. Ondřej Palát se dostal do úniku dva na jednoho s obráncem Victorem Hedmanem a v pravý čas mu mezi nohama vracejícího se Dericka Brassarda poslal kotouč před odkrytou branku, kterou švédský bek neomylně trefil.

Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Dohráno. Podívejte se, kdo postoupil do bojů o Stanley Cup a komu končí sezona Prohlédněte zde

"Stačilo jen to, abych měl hokejku správně položenou na ledě. Věděl jsem, že mi přihraje, nebo vystřelí. Nakonec to byla úžasná přihrávka a asi nejsnadnější gól, který jsem letos dal," rozplýval se Hedman, jenž v sezoně skóroval počtrnácté.

Palát bodoval ve čtvrtém utkání za sebou a Tampa na stejný počet zápasů prodloužila vítěznou sérii. V tabulce Východní konference, kde jim před šesti týdny patřilo poslední místo, se tak Lightning vyhoupli o bod před Toronto a dělí se o poslední postupové místo do play off s New York Islanders, kteří zvítězili 3:2 v prodloužení na ledě Caroliny.

Podívejte se na geniální Palátovu nahrávku Podívejte se na geniální Palátovu nahrávku   Přehrajte zde

"Co mě opravdu fascinuje, je to, jak se hráči dokázali semknout. V kabině teď vládne atmosféra, že se nikdy nevzdáváme," popsal trenér Blesků Jon Cooper. "Každý k úspěchům přispívá svým dílem, ať už je to tím, že vyhraje vhazování, zablokuje střelu nebo dá důležitý gól. Starší hráči plní roli lídrů a ti mladší jim nedovolují, aby polevili. Všechno teď klape, jak má," dodal kouč Tampy.

Po pěti porážkách v řadě se probudila Florida, která rozstřílela 7:2 Toronto. Jaromír Jágr ale vyšel bodově naprázdno. O vysoký triumf se hlavní měrou zasloužili Jonathan Marchessault, který vstřelil dva góly, a čtyřmi asistencemi Thomas Vanek, jehož Panteři získali před koncem přestupního období z Detroitu. "Od začátku, co k nám přišel, je velkou posilou. A dnes přesně ukázal, jak dobrým hráčem je. Hrál neskutečně," vyzdvihl Vaneka Marchessault.

V základní části byl z Čechů nejproduktivnější Pastrňák. Projděte si statistiky českých hráčů v NHL V základní části byl z Čechů nejproduktivnější Pastrňák. Projděte si statistiky českých hráčů v NHL Prohlédněte zde

Gól a asistenci si v zápase připsali Aleksander Barkov, jenž se už po 18 sekundách postaral o nejrychlejší gól týmu v sezoně, Jussi Jokinen, který v poslední minutě druhé třetiny zvýšil v přesilové hře na 6:2, a Keith Yandle, autor sedmého gólu, což je střelecké maximum Floridy v sezoně. Naposledy se Panthers trefili sedmkrát 11. února do sítě Nashvillu.

"Víme, že naše útočná síla má na to, abychom dávali tolik gólů. Ale musíme hrát chytře a jednoduše, pak předvádíme nejlepší výkony," poznamenal Yandle.

Výsledky NHL

Washington - Minnesota 4:2, Carolina - NY Islanders 2:3 v prodl., Montreal - Chicago 2:4, San Jose - Buffalo 4:1, Florida - Toronto 7:2, Edmonton - Dallas 7:1, Ottawa - Tampa Bay 1:2 v prodl., Los Angeles - Arizona 2:3 po sam. nájezdech.