reklama

Pálffy má dvě nabídky z Česka, zájem Komety nevyvrátil

Pálffy se rozhodl vrátit k hokeji po roční pauze

Skalica - Žigmund Pálffy by opět mohl hrát v české extralize. Devětatřicetiletý útočník, který s 18 góly stále drží střelecký rekord v play off nejvyšší hokejové soutěže, se po roční pauze rozhodl vrátit k hokeji a na stůl mu hned poté přilétly dvě nabídky z Česka.

Pálffy se v květnu zapojil do přípravy "své" Skalice, kde hokejově vyrostl a kde také ukončil kariéru.

"Hokej mi během pauzy velmi chyběl. Pro profesionálního hokejistu není lehké vypadnout z dění a samotná hra mu přirozeně chybí," řekl slovenskému deníku Šport.

Čtěte také:  
Balaštík: Chtěl jsem jít ven, ale zlákal mě Hnilička
Kladno vstoupilo do hokeje, dá mu vyšší dotace

"Kdybych se řídil srdcem, už jsem hrál. Jenže jsem si dobře uvědomoval, že není žádná sranda naskakovat do rozběhnutého rychlíku. Nebyl jsem fyzicky připravený, takže jsem nemohl riskovat své jméno. Teď je však situace jiná," dodal.

Jeden z návrhů je opravdu seriózní

"Volalo mi pár lidí z Ruska, ale nic konkrétního z toho zatím nevzešlo. Aktuální jsou jen dva návrhy z české extraligy," řekl o své budoucnosti Pálffy, který hrál v sezoně 2004/05 v pražské Slavii.

Open Air 2011: Pardubice - Kometa Brno Foto: Jakub Šafránek

Nejvíce se mluví o zájmu Komety Brno, kam by to Pálffy neměl z česko-slovenského pohraničí daleko.

"Jeden z nich (návrhů) je opravdu seriózní. Víc to ale rozebírat nebudu. Nepotvrzuju to (zájem Komety), ale ani to nevyvracím. Situace je zatím taková, že sezonu mohu začít i ve skalickém drese," dodal Pálffy.

Čtyřiasedmdesátinásobný slovenský reprezentant ještě před odchodem do NHL působil v Dukle Trenčín, v jehož dresu vybojoval v roce 1992 ligový titul. V NHL oblékal dresy NY Islanders, Los Angeles a Pittsburghu.

reklama