Paní Jandačová si vybrečela jeden zápas, opřel se Ševc do kouče Sparty

Podívejte se, jak Sparta ve třetím finále přejela Tygry 4:1...
...a ohnivou sílu měla i jejich hra. Bílé Tygry pražský tým díky díky třem přesilovkovým gólům smetl 4:1.
Domácí k úspěchu motivovaly také sličné roztleskávačky,...
... v boji o pohár pro vítěze extraligy se Sparta ujala vedení 2:1 na zápasy.
To hostující fanoušci nebyly spokojeni s výsledkem a podle transparentu ani s přístupem domácího klubu k fanouškům soupeřova týmu.
Daniel Poláček Daniel Poláček
18. 4. 2016 22:41
Byť to bylo nepravděpodobné, třetí finále extraligy ještě více rozvířilo emoce mezi hokejisty Bílých Tygrů a Sparty. Duel, který domácí Pražané vyhráli 4:1, nedohrál liberecký Petr Vampola (už podruhé v sérii), jenž na trestné lavici nezkrotil emoce. Jiní řádili v útrobách O2 areny. Bek Martin Ševc při odchodu do šatny po druhém dějství ostře pokřikoval na sparťanského kouče Josefa Jandače.

Praha – Byť to bylo nepravděpodobné, třetí finále extraligy ještě více rozvířilo emoce mezi hokejisty Bílých Tygrů a Sparty. Duel, který domácí Pražané ovládli poměrem 4:1, nedohrál liberecký Petr Vampola (už podruhé v sérii), jenž na trestné lavici nezkrotil emoce. Jiní řádili v útrobách O2 areny. Bek Martin Ševc při odchodu do šatny po druhém dějství ostře pokřikoval na sparťanského kouče Josefa Jandače.

"Povídal jsem mu, že je šikovný a že je ho škoda na hokej. Měl by dělat spíš politiku nebo něco takového," přiznal Ševc po duelu.

V něm Tygři dlouho drželi krok. I když v polovině klání poprvé inkasovali, pořád bylo o co hrát. Jenže zbytek druhé třetiny hráči ze severu Čech vůbec nezvládli. Kvůli nedisciplinovanosti se permanentně střídali na trestné lavici. Brankář Ján Lašák obrovský tlak neustál, jeho mužstvo rázem prohrávalo 0:4. Takhle špatnou třetinu letos ještě nezažilo.

Smršť před takřka vyprodanou halou odstartoval Jaroslav Hlinka. Jeho 50. gól v play off uznali rozhodčí až poté, co ze hry uběhly zhruba další tři minuty.

Rozhodilo vás, že se vracel čas?
To jsou prostě pravidla. Když padne gól, vrací se čas, ať se stane cokoliv. Neměli jsme s tím problém, bohužel to bylo kvůli gólu v naší síti.

Na brankáře Tomáše Pöpperleho jste poprvé vyzráli až ve třetí třetině. Bylo těžké ho překonat?
Abych řekl pravdu, tak jsme ho moc neprověřili, takže to asi moc těžké nebylo.

Zápas jste jednoznačně ztratili kvůli nedisciplinovanosti ve druhé periodě. Můžete se z toho poučit?
Musíme být klidnější a nereagovat na okolní podněty. Vím, že nám tady nikdo nepomůže. Jsme tady jako tým, musíme se semknout. Musíme být i mediálně zdatnější, abychom si trošku pomohli.

Jaké okolní podněty máte na mysli?
Když chodí na trestnou lavici jenom jeden tým, je to frustrace. Ty fauly ale byly. Je jenom na nás, abychom se z toho poučili. Když to řeknu zjednodušeně, je to jenom druhý prohraný zápas. Nic se neděje.

Řekl jste, že musíte být i mediálně zdatnější. Co jste tím myslel?
Myslel jsem paní Jandačovou, jak brečí na všechny strany. Možná si vybrečela jeden zápas. To nás ale vůbec nerozhodí.

Chcete říct, že dostal pod tlak rozhodčí?
Brečel do novin, možné ne jen do nich. Třeba chodil i o budovu vedle (vedle O2 areny sídlí i hokejový svaz). Já jsem vždycky říkal, že je to trenér z úleku.

Při odchodu do kabiny po druhé třetině jste na něj něco pokřikoval. Co si od vás vyslechl?
Povídal jsem mu, že je šikovný a že je ho škoda na hokej. Měl by dělat spíš politiku nebo něco takového, protože hokeji moc nerozumí.

Proč myslíte?
Nevyhrál nikdy nic, ani v žácích. Dostane se ale k reprezentaci, k takovému člověku nemám vůbec respekt.

A co říkáte na spoluhráče Petra Vampolu, který dostal za nesportovní chování trest do konce utkání?
Bylo to úplně zbytečné, příští zápas navíc nemůže hrát. Zítra uvidíme, jak nám bude chybět, ale myslím si, že máme dost široký kádr na to, abychom ho nahradili.