Kladno vypadlo v play off první ligy už ve čtvrtfinále. Vyřadilo je Ústí nad Labem

Aktualizováno 9. 3. 2016 21:30
Hokejové Kladno do extraligy nepostoupí ani letos. Ve čtvrtfinále vypadl tým Jaromíra Jágra s Ústím nad Labem.
Ani branka Václava Skuhravého neodvrátila vypadnutí Kladna.
Ani branka Václava Skuhravého neodvrátila vypadnutí Kladna. | Foto: Milan Kammermayer

Ústí nad Labem - Nejlepší tým základní části WSM ligy z Kladna vypadl v play off už ve čtvrtfinále. V šestém zápase prohrál tým Jaromíra Jágra v Ústí nad Labem 4:3 po prodloužení a v celé sérii podlehl osmému týmu po základní části 4:2 na zápasy.

Naopak v Ústí se bude slavit dlouho do noci

Kladenští tak znovu odkládají návrat do extraligy. Naopak Ústí slaví velký úspěch a doplňuje Jihlavu, České Budějovice a Slavii v semifinále první ligy. O místenku v extraligové baráži se popere Jihlav s Ústím a České Budějovice se Slavií.

Napodruhé už hrobníkovi z lopaty neutekli

Kladno už jeden mečbol v sérii odvrátilo a vypadalo to, že by si mohlo poradit i s druhým. Rytíři během 51 vteřin v 26. minutě vymazali náskok domácích 2:0 a na začátku třetí třetiny dokonali obrat zásluhou svého tahouna v play off Denise Kindla.

Jenže hostům vydržela radost jen 50 sekund. A znovu, jako už několikrát ve čtvrtfinále, je srazil na kolena faul. Tomáš Redlich podrazil soupeře a na trestné lavici vydržel pouhých 15 sekund. Zpět jej pustil úspěšný bekhend ústeckého střelce Davida Tůmy.

V rozhodujících momentech chyběl Mensator

Zanedlouho postihla Kladno další nepříjemnost. Kvůli zranění odstoupila jeho gólmanská jednička Lukáš Mensator a na led musel náhradník Lukáš Cikánek. Ten měl v prodloužení daleko víc práce než jeho protějšek a nakonec kapituloval. Dlouholetý pilíř útoku Ústí Jaroslav Roubík, který se před lety neúspěšně pokoušel prosadit v extraligovém Kladnu, si našel puk před brankou a největšího favorita na postup poslal ze hry.

První ligu opouští Šumperk

Ze soutěže sestupuje Šumperk. Drakům nebylo nic platné sedmibrankové vítězství nad Benátkami nad Jizerou, konkurenční Most totiž v Třebíči rovněž bodoval naplno. Oba celky tak zakončily skupinu o udržení se stejným bodovým ziskem, moravský celek poslaly do druhé ligy horší vzájemné zápasy.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 6. zápas:

Ústí nad Labem - Kladno 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 24. a 44. D. Tůma, 13. Brož, 68. Roubík - 26. Skuhravý, 26. Machač, 43. D. Kindl. Rozhodčí: Krob, Souček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Diváci: 5468. Konečný stav série: 4:2.

Semifinálové dvojice (série začnou v pondělí 14. března):

Dukla Jihlava - Ústí nad Labem, České Budějovice - Slavia Praha.

6. kolo skupiny o udržení:

Šumperk - Benátky nad Jizerou 7:2 (2:0, 1:2, 4:0)

Branky: 12. a 58. Plášek, 44. a 54. Brunec, 10. Milfait, 33. Haas, 59. Sedlák - 36. Kalina, 38. D. Svoboda. Rozhodčí: Jílek - Krátký, Šmika. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 648.

Třebíč - Most 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky: 16. Kristl - 9. a 23. T. Doležal, 15. Řehoř, 40. Havlíček, 57. Rod. Rozhodčí: Schmejkal - Kreuzer, Křivohlavý. Vyloučení: 2:2, navíc Švec (Třebíč) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 720.

Konečná tabulka:

1. Třebíč 58 17 6 8 27 137:172 71
2. Benátky nad Jizerou 58 18 6 4 30 144:159 70
3. Most 58 17 4 6 31 151:195 65
4. Šumperk 58 14 7 9 28 156:195 65

Šumperk sestoupil do druhé ligy, ve vzájemných zápasech s Mostem měl horší bilanci.