reklama

Parádní bitka na Spartě. Z Barinky tekla krev, nevzdal se

Hokej bez pardonů, tak se hraje extraligové play off Prohlédněte si fotografie z obou včerejší zápasů čtvrtfinále hokejové extraligy, v nichž hokejisté Komety srovnali sérii se Zlínem a Sparta si proti Hradci Králové připsala druhé vítězství. Foto: Lukáš Caha
Čtvrtfinálové sérii Sparta - Hradec dala nádech parádní bitka Michala Barinky s Collinem Valcourtem. Ze sparťanského obránce crčela krev, přesto se nevzdal a vyboxoval remízu.

Praha - Byl to možná moment, který rozhodl celý zápas a naklonil sérii výrazně na stranu Sparty. Hradec Králové se po dalším nepovedeném vstupu do zápasu vzepjal k velkému obratu, a když se během chvíle dostal do vedení 3:2, pustil se bezhlavě do Michala Barinky kanadský tvrďák Collin Valcourt. 

Byla z toho dlouhá bitka. Kanaďan svalil hned v úvodu Michala Barinku na zem a v tu chvíli se zdálo, že má Mountfield jasně navrch. Jenže Barinka se ve chvíli, která rozvášnila obě střídačky i diváky, jen tak nevzdal.

A i když z jeho hlavy tekla krev, dokázal se uprostřed hřiště postavit zpět na nohy a nakonec se stejně vysokým Kanaďanem vyboxovat remízu. 

Klobouk dolů, chválil Barinku Buchtele

"Doufám, že tohle klukům vždycky pomůže. Jsme prostě jeden tým, a když se něco podobného stane, tak se musíme postavit jeden za druhého," řekl Barinka. 

"Klobouk dolů, šel do toho s tím, aby se něco změnilo a nabudilo nás to, to se v konečném důsledku projevilo," vysekl mu pochvalu i útočník Jan Buchtele, který nejprve otevřel skóre zápasu gólem na 1:0 a s poslední sirénou zápasu střelou do prázdné brány skóre uzavřel na konečných 5:3. Také on se v průběhu zápasu s hradeckými hráči několikrát dostal do křížku.

Sparta možná i díky Barinkovi vyhrála i podruhé a vede s Hradcem ve čtvrtfinálové sérii 2:0 na zápasy, série se za dva dny přesune na východ Čech.

Byl jsem unavený, přiznal Kanaďan

"Byla to docela dlouhá bitka. Přiznám se, že jsem byl na jejím konci unavený," přiznal Kanaďan Valcourt po zápase klidným hlasem, i když z ledu odcházel jako rozzuřený býk. 

Útočník Mountfieldu místo na trestnou lavici zamířil rovnou do šaten, aby si převlékl dres. Rukávy bílého trikotu měl totiž potřísněné Barinkovou krví. Cestou do útrob pumpoval rukama vzhůru a holí také v tunelu ke kabinám pozdravil rozvášněné fanoušky Sparty na tribunách, čímž ještě více zhustil atmosféru v aréně.

Série Sparta - Hradec dostala skvělý nádech. Hosté, kteří v prvním zápase Spartě jednoznačně nestačili, ve čtvrtek přidali v bruslení i agresivitě a teď věští, že s tímhle způsobem hokeje ještě mají šanci sérii proti favoritovi zdramatizovat. 

"Můžeme být spokojení s tím, že jsme vypadali jinak než včera a hrál se play-off hokej, jak by alespoň z naší strany měl vypadat. Styl, co jsme hráli, je v pořádku, teď ještě najít cestu k vítězství," prohlásil trenér Mountfieldu Peter Draisaitl.

Mimochodem. Kanaďana Valcourta si nevyhlédl náhodou. V loňské sezoně působil v Kanadě v týmu Prince Albert Raiders, za který válel i jeho syn Leon Draisaitl, dnes hráč Edmontonu Oilers. 

reklama