reklama

Parádní debut! Hertl táhl San Jose k obratu

Tomáš Hertl má za sebou parádní debut v San Jose. Připsal si asistenci, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Tomáš Hertl má za sebou parádní debut v San Jose. Připsal si asistenci, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. autor: facebook San Jose Sharks
Tomáš Hertl má za sebou nádherný debut v NHL. Asistencí nastartoval San Jose k obratu, bylo ho plné hřiště. Unesení z něj byli i američtí komentátoři.

San Jose - Tohle že je ten devatenáctiletý stydlín z Česka? Vždyť do NHL vlétl naprosto bez respektu. Tomáš Hertl v San Jose roste ve velkého hráče. Na fantastické výkony z přípravy dnes v noci navázal i v prvním utkání sezony.

Svůj debut v NHL osladil asistencí i vítězstvím svého týmu 4:1 nad Vancouverem a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu!

"Připsat si hned v prvním zápase bod a vítězství, to je prostě skvělé," prohlásil po utkání lámanou angličtinou Hertl (video zde).

Vymyslel akci, která zlomila zápas

Tomáš Hertl v polovině utkání získal puk ve středním pásmu, rychle se otočil, zvedl hlavu a přihrál do jízdy Brentu Burnsovi. Takhle vznikla gólová akce na 1:1, která zápas zlomila. Český talent se po ní radoval v hloučku hvězdných hráčů, po hlavě ho plácal i kapitán Joe Thornton.

"Říkali, že je velký. Říkali, že je rychlý, a říkali, že má dobrou střelu. Ale nevíte to, dokud to nevidíte," složil mu po zápase kapitán žraloků kompliment.

Hertl si v premiéře počínal prostě mazácky. Akce na 1:1 přitom zdaleka nebyla jediným momentem, kdy mu fanoušci v hale bouřlivě aplaudovali.

Komentátoři šíleli. Hertl vytáhl i nádherný hit

Hertl hrál stejně jako v přípravě v elitní formaci, dostal hodně prostoru a bylo ho plné hřiště. Vymýšlel útočné akce, nebo je také důrazně z brankoviště zakončoval. Čistil prostor před brankářem a nebál se ani ostrých soubojů: při jednom z nich vlétl v plné rychlosti po hlavě k mantinelu, byl z toho krásný hit, kterým složil obránce Taneva.

Mimochodem, oba se pak v souboji potkali ještě jednou ve středním pásmu. A na zemi otřesený skončil... Ano, zase Tanev.

"Vidíte ho? On se vůbec nebojí, debut v NHL a on předvádí takovou hru," divili se i komentátoři televize, která zápas vysílala, když Hertl jako útočník vlétl čistit prostor i na vlastním brankovišti.

"Fyzickou hru mám rád," potvrdil po zápase Hertl. "Navíc nebývám nervózní, takže mi to vyhovuje."

16 minut, 2 hity i jeden vybojovaný faul

Na začátku si přitom lámali jazyk, nevěděli, jak složité české jméno správně vyslovit. Pak se tomu smáli: Věděli, že tohle jméno budou potřebovat často. Tak moc Hertl zámořské experty oslnil.

Hertl na ledě strávil více než šestnáct minut, rozdal dva hity, vybojoval jeden faul, dvakrát vystřelil na bránu a založil gólovou akci, která zlomila odpor silného soupeře. Tohle byl krásný debut.

reklama