reklama

Pardubice dělají přestupy jako chytrá horákyně

Generální manažer Pardubic a české hokejové reprezentace Zbyněk Kusý. Generální manažer Pardubic a české hokejové reprezentace Zbyněk Kusý. autor: Ondřej Roubínek
Hráč odejde i neodejde, klub ho ztratí i neztratí

Pardubice - Pardubická hokejová škola je známá  mimořádně plodnou líhní talentů.

Místní odchovanci plní A tým, mají ke klubu vztah a přirozeně se perou za pardubické barvy. Věc má však i svou stinnou stránku.

Na východě Čech se často ozývají vábničky ze zámoří, z Ruska, popřípadě i z jiných evropských lig, které mohou nabídnout zdejším už tak dobře placeným hokejistům ještě lepší podmínky.

Dále čtěte:

Bránit se tomu je velice obtížné. Perspektivní hráči si totiž  navzdory výhodným podmínkám nechtějí nechat uzavřít cestu k zahraničním angažmá dlouhodobou smlouvou.

Generální manažer HC Moelleru Zbyněk Kusý proto vystavuje svým nejdrahocennějším borcům smlouvy, na něž by byla hrdá i chytrá horákyně.

Změny v pardubickém týmu

Odcházejí:

Tomáš Rolinek do Magnitogorsku

Petr Sýkora do Davosu

Alexandr Hylák do Komety Brno

Přicházejí:

Petr Čáslava z Čerepovce

Martin Štrbák z Magnitogorsku

Hráč odejde i neodejde, klub ho ztratí i neztratí.

Tuto finesu uplatnil u obou největších útočných hvězd, odcházejících letos na hostování - u Tomáše Rolinka, mířícího do Magnitogorsku, i u Petra Sýkory, jehož zlákal HC Davos.

„Neměli jsme na vybranou, volili jsme menší riziko. Hráče neztratíme navždy," říká pro stránky hcpce.cz  Kusý a popisuje daná pravidla:

„S našimi odchovanci podepíšeme dlouhodobý kontrakt na čtyři roky, který budou obě strany respektovat a jehož součástí bude klauzule, že jeden rok budou působit v zahraničí a pak se nám vrátí domů."

Podle generálního manažera je to jediná cesta, jak se ochránit před trvalým oslabováním celku.

Kauza Mikeska

Klub se možná poučil  i ze zkušenosti ze sezony 2005/2006.

Pardubice tehdy obhajovaly titul, jenže o značnou část kádru přišly návratem zámořských hráčů  do NHL po skončení výluky.

Manažeři se snažili udržet pohromadě alespoň „extraligové" jádro týmu. Nevyslyšeli  proto třeba ani volání Michala Mikesky po ruském angažmá.

Útočník, jenž se v mistrovské sezoně stal nejproduktivnějším hráčem české extraligy, působil následující ročník matně a jakoby bez zájmu.

Své určitě sehrála absence jeho kolegů z formace - Milana Hejduka a Jana Bulise.
Tito tři hokejisté si mimořádně sedli a poprvé v historii  české extraligy obsadili první tři místa v tabulce produktivity kolegové z jednoho útoku.

K Mikeskovu totálnímu útlumu však zjevně přispělo i zklamání ze zmařeného angažmá.

Pardubičtí již vědí, že hokejistu nemá cenu držet mermomocí „pod zámkem" a přicházejí proto s kompromisním řešením: užij si v cizině, ale vrať se domů.

reklama