21. 3. 2010 21:00
Sparta-Vítkovice 1:4/2:2/,Třinec-Pardubice 0:5/1:3/
Dominik Hašek se podílel na výhře druhým čistým kontem v sezoně
Dominik Hašek se podílel na výhře druhým čistým kontem v sezoně | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Pardubic jsou už jen krok k postupu do semifinále play-off. Třetí tým po základní části extraligy deklasoval ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu Třinec na jeho ledě 5:0 a za stavu 3:1 mu chybí k postupu jediná výhra.

Zápas prakticky rozhodlo 56 sekund mezi osmou a devátou minutou, kdy se Pardubičtí třikrát gólově prosadili a vyhnali gólmana Dubu z brány.

Významnou měrou se na vítězství Východočechů podílel brankář Dominik Hašek, který vychytal svou druhou nulu po svém návratu do extraligy.

Naopak Oceláři po nadějném vstupu do série doplácejí na hrubky. Zatímco v prvním zápase série, který vyhráli, inkasovali jedinou branku, v dalších třech inkasovali shodně pětkrát a vždy prohráli.

Naopak v sérii mezi Vítkovicemi a Spartou je stav zápasů vyrovnaný 2:2. Moravané totiž vyhráli ve čtvrtém duelu před rekordní návštěvou (10 968) na ledě Sparty 4:1 a oplatili jim tak včerejší prohru.

Hosté rozhodli o svém jednoznačném vítězství na začátku druhé třetiny, kdy vstřelili tři branky v rozmezí čtyř minut.

Série se tak přesouvají do Pardubic a Ostravy. Páté zápasy jsou na programu ve středu.

Sparta Praha - Vítkovice Steel 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky:
32. Langhammer (Ručinský, Netík) - 11. R. Hruška (Barinka), 21. Klimek (Burger, Barinka), 22. Kvapil (Vrána, Sičák), 25. Barinka (Štefanka, Stehlík). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 10.968. Stav série: 2:2.
Sparta Praha: Přikryl - Macholda, Jan Hanzlík, Vykoukal, Gulaši, Vojta, Philipp, Cunik - Ton, D. Výborný, Podlešák - Kafka, Broš, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Koreis - od 41. navíc Karpov. Trenéři: Volek a Holaň.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Plášek - Kvapil, Vrána, Treille - Ujčík, Štefanka, Krenželok - Szturc, R. Hruška, Selingr. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Oceláři Třinec - Eaton Pardubice 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
8. Zohorna (P. Sýkora, Pivko), 9. Kolář I (Starý), 9. Špirko (Somík, Kolář II), 29. Cetkovský (Kočí, Mackenzie), 60. Píša (Koukal). Rozhodčí: Minář, Šír - Bryška, Hlavatý. Vyloučení: 10:13, navíc Platil 5 minut a do konce utkání, Malec - Píša, Cetkovský všichni 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3573. Stav série: 1:3.
Třinec: Duba (9. Hamerlík) - Lojek, Hrabal, Seman, Malec, Cartelli, Platil, Zíb, Andersons - Kohn, Bonk, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Pospíšil - Balej, Polanský, Martynek - Kanko, Polák, Tomas. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mackenzie - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Rákos, Kousal. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.