Pardubice oplatily Vítkovicím úvodní porážku a srovnaly

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
20. 3. 2011 20:45
Vítkovice - Pardubice 2:3, stav série 1:1

Praha - Hokejisté Pardubic zvítězili v druhém semifinále na ledě Vítkovic 3:2 a srovnali stav série na 1:1.

Na rozdíl od úvodního přesvědčivého vítězství 4:0 dnes Vítkovice po většinu utkání jen dotahovaly vedení soupeře.

Další dvě utkání budou ve středu a ve čtvrtek hostit Pardubice.

Vítkovice v semifinále vedou, Málek vychytal Pardubice
Nezkrácené Zárubovo VIDEO. Tak věští prorok ČT

Domácí začali utkání aktivněji. Šance si vytvářeli jak při přesilovkách, tak i ve vlastním oslabení. Jenže jako první se prosadili hosté. 29 vteřin před úvodní sirénou odčaroval Málkovu neprůstřelnost v této sérii pardubický kapitán Koukal.

Přelom první a druhé třetiny se ukázal jako hodně klíčový, protože po změně stran napřáhl zpoza pravého kruhu Píša a Východočeši vedli 2:0. Ve 28. minutě se konečně dočkaly i Vítkovice, když se po přihrávce Burgra trefil Ujčík.

Velkou příležitost měli Severomoravané při dlouhé dvojnásobné přesilovce, jenže 94 sekund jim na gólové zúročení bylo málo.

Ve třetí části tak přišel trest, když se nadvakrát podařilo zvýšil Starému. Neradostný vývoj donutil domácí lavičku k brzké hře bez brankáře, která se jim částečně vyplatila. Necelou půlminutu před koncem vykřesal jiskru naděje znovu Ujčík, ovšem vyrovnání se už Vítkovice nedočkaly.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
28. Ujčík (Burger, Malík), 60. Ujčík - 20. Koukal (Nakládal), 22. Píša (Zohorna), 50. Starý (Koukal, Kaberle). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 8325. Stav série: 1:1.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Voráček, Bartoň, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Húževka, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.
Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Mocek - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Pineault, Rákos, Špirko - Radil (41. Kůrka), Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.