Pardubice poprvé na Spengleru zvítězily. Porazily Davos

ip
28. 12. 2007 16:27
HC Davos - HC Moeller Pardubice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Davos - Hokejisté Pardubic porazili ve svém třetím utkání na Spenglerově poháru domácí Davos 3:1.

Svěřenci Jřího Šejby začali souboj ve vyprodané Vaillant aréně aktivně a už v úvodních minutách ohrožovali branku domácího gólmana Berra.

V první šanci se ocitl hned po 82 vteřinách Peter Pucher, který po Hlinkově přihrávce zpoza branky trefil tyč.

Davos se nepoučil, a tak po další pardubické šanci už jen litoval. Po rychlé kombinaci Moelleru totiž ve třetí minutě otevřel účet zápasu Tomáš Rolínek.

Domácí se k výrazné akci propracovali až v 10.minutě. Při přečíslení obrany však Alexandre Daigle nezamířil přesně.

Švýcarský celek do druhé části vystřídal brankáře a hned po minutě hry mohl vyrovnat zásluhou Mika Maneluka, ovšem brankář Lašák skvěle zasáhl.

Neproměněná šance proto mohla domácí mrzet dvojnásob o 32 vteřin později. Na Somíkovu přihrávku si počkal Miroslav Hlinka a zvýšil náskok na rozdíl dvou branek.

Pardubice v dalších minutách Davos přehrávaly a výjimkou ve druhé dějství byl pouze únik Marhy, jehož opět vychytal Lašák.

Ve třetí třetině se domácí vrhli za vstřelením kontaktní branky. Blízko k ní byli ve 43. minutě, ovšem Ambühlova střela skončila jen na tyči. Diváci se proto mohli radovat až o pár minut později. Přesným pokusem snížil Juraj Kolník.

Moeller však následně nepustil Davos do žádného tlaku. Naopak osm minut před koncem pečetil konečný stav utkání Libor Pivko.

Vítězství českého celku už nezměnila ani závěrečná bitka mezi Joggim a Niinimaou.