Pardubice přestřílely Zlín 5:2 a jsou v semifinále poháru

27. 8. 2020 20:05
Hokejisté Pardubic zkompletovali semifinálovou čtveřici Poháru Generali České pojišťovny. Dynamo v dnešní domácí odvetě čtvrtfinále zdolalo 5:2 Zlín a vymazalo tak porážku 2:4 z prvního duelu. V zářijovém semifinále opět na dva zápasy se Pardubice střetnou s Libercem, druhou dvojici tvoří Třinec a Plzeň.
Radost hokejistů Pardubic
Radost hokejistů Pardubic | Foto: ČTK

Po bezbrankové první třetině se Pardubice rozstřílely v druhé části, v níž mezi 27. a 39. minutou po trefách Jana Mandáta, nejlepšího pohárového střelce Radoslava Tybora a Roberta Kousala odskočily hostům na rozdíl tří gólů.

Zlín se vrátil do hry po 65 sekundách třetí třetiny, kdy se k odraženému puku dostal Štěpán Fryšara a snížil na 1:3. Postupový tříbrankový náskok vrátil Pardubicím ve 48. minutě gólem z mezikruží obránce Rhett Holland, ale už minutu nato si Jakub Nakládal srazil rukavicí puk do vlastní branky a skóre bylo stejné jako na konci úvodního duelu - 4:2. O postupu Dynama rozhodla 57. minuta, v níž další Hollandovu ránu tečoval Mandát za záda Libora Kašíka.

První semifinálové zápasy se budou hrát v úterý 1. září v Liberci a Plzni, odvety v Pardubicích a Třinci o týden později.

Hokejový Pohár Generali České pojišťovny, čtvrtfinále - 2. zápas:

HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 27. Mandát (Svačina, J. Kolář), 37. Tybor (Claireaux), 39. R. Kousal (Blümel), 48. Holland (Svačina), 57. Mandát (Holland) - 42. Fryšara, 49. Dufek. Rozhodčí: Hodek, Micka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 1505. Výsledek prvního zápasu: 2:4, postoupily Pardubice.