Pardubice si vyšláply na lídra. Porazily Budějovice

Red Spo
18. 1. 2008 21:07
Výsledky 42. kola hokejové extraligy

Praha - Pardubičtí hokejisté si ve 42. kole extraligy vyšlápli na vedoucí tým tabulky České Budějovice. Na domácím ledě je přehrály přesvědčivě 5:2.

První třetina skončila v Pardubicích bez branek, domácí však udeřily v prostřední části hry. Brankami Rolinka a Sýkory se ujali vedení 2:0. Jihočechům se sice podařilo na začátku třetí třetiny snížit, domácí si však nenechali vedení vzít a získali opět dvoubrankové vedení, což se v průběhu dalších dvou minut zopakovalo.

Utkání se hrálo před téměř desetitisícovou návštěvou.

Prodloužení vítězné série Litvínova a řetěz proher Třince přinesl dramatický duel obou týmů.

Litvínovští protáhli sérii tří zápasů bez porážky v Třinci, kde nakonec v souboji o sedmé místo dokázali porazit domácí 3:2 po samostatných nájezdech. Třinec si prodloužení vymohl až Štefankovým gólem v 60. minutě, nakonec mu to však nebylo mnoho platné: v prodloužení branka nepadla a rozhodující samostatný nájezd proměnil litvínovský Jenáček.

Oceláři tak protáhli sérii porážek už na šest.

Hokejisté Ústí nad Labem prohráli na domácím ledě s Vítkovicemi 2:4. Hosté vedli po celý zápas a své vítězství dokázali pojistit gólem Burgera z poslední minuty při power-play.

Kladno snadno porazilo Plzeň 4:1. Za domácí si dva kanadské body za jeden gól a jednu přihrávku připsal Martin Procházka.

Znojmo zvítězilo bez problémů nad Zlínem 3:0. Vývoj zápasu určily dva góly Bičánka, které vstřelil v druhé třetině v rozmezí necelých dvou minut. Zlínští na tento dvojí úder nedokázali odpovědět a potřetí inkasovali v závěrečné třetině.

HC Moeller Pardubice - HC Mountfield 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky: 21. Rolínek (Sýkora), 31. Sýkora (Šeda), 50. Sýkora (Snopek), 52. Rolínek, 57. Starý - 46. Kůrka (Šimánek), 51. Vak (Sailer)
Pardubice: Lašák - Snopek, M. Šeda, J. Nakládal, Linhart, Posmyk, Kolář II, Koma - Sýkora, Rolinek, Tvrdík - Cetkovský, Pucher, Somík - Kolář I, Starý, Koukal - Ondřej, Zohorna, Klejna
Budějovice: Turek - Frolo, Gřegořek, Sičák, Vydarený, Novák, Bolf, Toman, Mucha - Hřebejk, Mertl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - Květoň, Vak, Veselý - Kotrla, Hübl, Kuchejda

Připomeňte si průběh zápasu v on-line reportáži

HC Oceláři Třinec - HC Litvínov 2:3 po s.n. (0:0, 1:2, 1:0)
Branky: 39. Malec (Barinka), 60. Štefanka (Sekeráš) 31. Lukeš (Černý), 34. Benda (Tomas), 65. Jenáček
Třinec: Vojtek - Seman, Malec, Sekeráš, Výtisk, Andersons, Pácal - Barinka-Peterek-Moravec, Tomík-Polanský-Štefanka, Korhoň-Kolusz-Steber, Hrňa-Hampl-Pavelek
Litvínov: Franěk - Šlégr, Švarný, Poživil, Vobořil, Skuhrovec, Punčochář - Reichel-Kubinčák-Jenáček, Tomas-Benda-Bahenský, Lukeš-Trávníček-Černý, Rindoš-Sklenička-Branda

On-line přenos utkání najdete zde

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 33. Nedorost (Špirko), 47. Zeman (Klobouček) 4. Káňa (Hubáček), 22. Mrázek (Ujčík), 39. Jánoš (Ujčík), 60. Burger
Ústí: Přikryl - Nedorost, Hořava, Gýna, Zeman, Klobouček, Zukal, Evan, - Čaloun, Martinec, Mrázek - Janků, Pazourek, Hašek - Novák, Špirko, Šaffer - Havel, Šagát
Vítkovice: Štěpánek (Prusek) -Jurečka, Barinka, Kuboš, Gulaši, Mrázek, Ovčačík, Trnka, Heš - Klimek, Burger, Tomášek - Ujčík, Šimíček, Jánoš - Vala, Hruška, Köhler - Svačina, Hubáček, R. Káňa

Průběh utkání si připomeňte v on-line přenosu

HC Znojemští Orli - RI Okna Zlín 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 27. Bičánek (Plášek), 28. Bičánek (Kucharczyk), 39. Selingr (Kucharczyk)
Znojmo: Trvaj - Bičánek, Chvátal, Jareš, Tesařík, Mojžíš, Kotaška, Švrček, Štach - Kucharczyk, Haman, Demel, Plášek, Procházka, Dopita, Selingr, Meidl, Beroun, Svoboda
Zlín: Murín - Bořuta, Ďurák, Hlavačka, Hamrlík, Klouček, Nosek, Vosátko - Andrašovský, Balán, Balaštík, Čech, Kubiš, Leška, Mokrejš, Okál, Pšurný R., Pšurný M., Rachůnek, Záhorovský

Utkání jsme sledovali v on-line přenosu

HC GEUS OKNA Kladno - HC Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 8. Horna (Gardoň), 16. Bělohlav (Kalla), 37. Procházka (Gulaš), 53. Diviš (Procházka) 45. Vampola (Benák)
Kladno: Orct Ševc, Šmach, Nádašdi, Hájek, Pavlas, Štěpánek, Trončinský - Diviš, Patera, Martin Procházka - Gulaš, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Čurilla, Z. Nedvěd, Tomajko Rudovský
Plzeň: Altrichter Čakajík, Benák, Redlihs, Jasečko, Dresler, Dobrovolný, Martinec - Vlasák, Divíšek, Ludvík Fabuš, Kracík, Adamský Důras, Vampola, Laš Dvořák, Šindel, Matějovský