Pardubice vyhrály v Brně a srovnaly stav finále

14. 4. 2012 21:29
Kometa Brno - Pardubice 1:2 SN, stav série 2:2

Brno - Hokejisté Pardubic srovnali stav finálové série s Kometou Brno na 2:2. V sobotu vyhráli v brněnské Kajot aréně 2:1 na samostatné nájezdy.

Ještě pět minut před koncem základní hrací doby přitom "perníkáři" prohrávali po gólu Jozefa Baleje 0:1. O vyrovnání stavu se však postaral Martin Bartek a po bezbrankovém prodloužení v nájezdech vstřelil rozdílovou branku Jan Kolář I.

Od začátku zápasu bylo znát, že se oba týmy z přestřelek z minulých zápasů poučily, a tak pozorně bránily. Nebezpečnější byli hosté, kteří hrozili hlavně v přesilových hrách, které se naopak Brnu nedařily.

Čtvrté finále jsme sledovali online zde
Žižka: Čím víc máme zraněných, tím víc se stmelíme
Obrat ve třetí třetině přinesl Kometě vedení v sérii

V úvodu druhé třetiny byl blízko gólu pardubický kapitán Petr Koukal, který se šikovně uvolnil a nastřelil tyč Trvajovy branky. Gól ale diváci opět vyprodané Kajot arény neviděli dlouhých 46 minut základní hrací doby.

Teprve potom Čermák přesně našel volného Jozefa Baleje, který trefil odkrytý prostor v bráně a otevřel skóre.

Tomáš Žižka a Jakub Svoboda pak mohli dát Kometě dvoubrankový polštář, ale nestalo se, a tak přišel trest. Pět minut před koncem vyrovnal z otočky Martin Bartek a zápas šel do prodloužení.

V něm se sice hrál rychlý hokej, ale rozhodující gól nikdo nevstřelil.

Do nájezdů už tradičně nastoupil brněnský gólman Sasu Hovi. Brankář Komety v kádru působí jako penaltový specialista, tentokrát se mu ale nepodařilo zastavit ani jeden z nájezdů a postupně kapituloval nad Tomášem Zohornou, Janem Kolářem I. i kapitánem Petrem Koukalem.

A protože za Brno proměnil pouze Vojtěch Němec, Pardubice se mohly radovat z vítězství 2:1 a z vyrovnání série na 2:2. Hosté tak oplatili Kometě páteční porážku, kdy právě Pardubice o gól vedly a v závěru zápasu o triumf přišly.

Pátý zápas finálové série se hraje v úterý na ledě pardubické ČEZ arény.

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 46. Balej (Čermák, Vašíček) - 55. Bartek (T. Zohorna), rozhodující sam. nájezd Kolář I. Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bláha, Bádal. Vyloučení: 7:4, navíc Kolář I (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Brno: Trvaj (na 1. a 2. nájezd Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Polodna - Balej, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Koreis, H. Zohorna - V. Němec, Švaňhal, Haluza. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Klobouček - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Semorád, Cetkovský, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele. Trenéři: Hynek a Lubina.