reklama

Pardubice zahajují sezonu s Draisaitlem a se značně obměněným kádrem

Peter Draisaitl Peter Draisaitl autor: ČTK
První ostrý trénink na ledě dnes absolvovali hokejisté extraligových Pardubic. Východočeši se na novou sezonu připravují pod vedením kouče Petera Draisaitla. A se značně obměněným kádrem v porovnání s týmem, který v minulé sezoně nedosáhl ani na předkolo play off.

Pardubice - První ostrý trénink na ledě dnes absolvovali hokejisté extraligových Pardubic. Východočeši se na novou sezonu připravují pod vedením kouče Petera Draisaitla. A se značně obměněným kádrem v porovnání s týmem, který v minulé sezoně nedosáhl ani na předkolo play off, ale zajistil si setrvání v nejvyšším patře tuzemského klubového hokeje už ve skupině o umístění.

Pardubicím na ledě chyběla už jen posila se zkušenostmi z NHL

Kanaďané loví v Česku, vybrali si "světového hráče". Se Zadinou ale počítají Pardubice Kanaďané loví v Česku, vybrali si "světového hráče". Se Zadinou ale počítají Pardubice Čtěte zde

Dynamo se sešlo v takřka kompletním složení. Dočasně chybí jen kanadský útočník Justin Hodgman ze švédského Örebro, který je momentálně zraněný. Ofenzivní posila dorazí až začátkem srpna a ze všeho nejdříve ji bude čekat lékařská prohlídka. Až její výsledek určí Hodgmanův další program.

"Byl to dnes takový klasický první trénink v přípravě na novou sezonu. Ráno jsme měli spolu s hráči krátký mítink, hovořili jsme spolu o denní rutině a jak budou nastavena pravidla v přístupu k práci a morálce," přiblížil Draisaitl.

V nadcházejících dnech chce v přípravě kombinovat zejména led a posilovnu. "V posilovně budeme každý den, a to v celé sezoně. Ta nás neopustí, patří k tomu. Led budeme přizpůsobovat tomu, co budeme dělat v posilovně a jak dlouho. Nyní je to spíše o bruslení, aby se kluci na ledě zabydleli. Jak se budou přibližovat zápasy, tak budeme více pracovat na systémových věcech a přizpůsobíme tomu i míru zátěže," nastínil Draisaitl. "Budeme se také velmi soustředit na individuální dovednosti," dodal.

Padesátiletý Draisaitl, jenž minulý ročník začínal na lavičce rivala z Hradce Králové a převzal tým v lednu, dostal důvěru klubového vedení. Tým pod ním začal vyhrávat sice až ve skupině o udržení, ale cíl v podobě setrvání mezi elitou splnil. Nyní má možnost si mužstvo nachystat k obrazu svému v letní přípravě.

"Očekávám hlavně, že se na nový ročník perfektně připravíme. To je úkol číslo jedna. O výsledcích se budeme bavit posléze," prohlásil Draisaitl.

Pardubice posílili zámořští hokejisté

Pardubické mužstvo se hodně změnilo. Už v něm nefigurují gólman Miroslav Kopřiva, obránci Blaž Gregorc, Michal Šeda, Martin Štajnoch, Marek Drtina a útočníci Jiří Cetkovský, Tomáš Marcinko, Jan Kolář, Dmitrij Moňa, Jakub Orsava, Tyler Redenbach a Daniel Voženílek.

V týmu jsou hned čtyři zámořští hráči. Kromě brankáře Maxwella, jenž přišel již před minulou sezonou, a zraněného Hodgmana také bek Nicholas Schaus z Innsbrucku a forvard Alexandre Mallet (Kalamazoo Wings/ECHL).

Z hostování v Mladé Boleslavi se vrátil brankář Martin Růžička, novou tváří mezi beky je Josef Zajíc, který přišel na hostování z Kladna, útok mají oživit Michal Bárta s Tomášem Klimentou (oba Mladá Boleslav) a také forvard s bohatými reprezentačními zkušenostmi Petr Hubáček. Mistr světa z roku 2010 působil posledních pět sezon ve Finsku v Jyväskylä.

Pardubičtí absolvují v přípravném období jen osm utkání, z nichž charakter čistě přátelského souboje bude mít pouze duel s německým Mannheimem 11. srpna ve Vrchlabí. Před ním čeká Dynamo silně obsazený Mountfield Cup v Hradci Králové, poté Liga mistrů.

Program přípravných zápasů:

Pátek 5. srpna: Avangard Omsk - HC Dynamo Pardubice (14:30, Mountfield Cup v Hradci Králové),

sobota 6. srpna: Salavat Julajev Ufa - HC Dynamo Pardubice (14:30, Mountfield Cup v Hradci Králové),

neděle 7. srpna: Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice (18:00, Mountfield Cup v Hradci Králové),

čtvrtek 11. srpna: HC Dynamo Pardubice - Adler Mannheim (17:00; ve Vrchlabí),

neděle 21. srpna: HC Dynamo Pardubice - Frölunda HC (17:00; Liga mistrů),

sobota 27. srpna: Frölunda HC - HC Dynamo Pardubice (17:00; Liga mistrů),

neděle 4. září: Grizzlys Wolfsburg - HC Dynamo Pardubice (18:00; Liga mistrů),

středa 7. září: HC Dynamo Pardubice - Grizzlys Wolfsburg (18:00; Liga mistrů).

reklama