25. 8. 2012 22:31
Bílí Tygři nestačili na domácím ledě na švédského šampiona Brynäs.
Radost pardubických hokejistů.
Radost pardubických hokejistů. | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Hokejisté Pardubic vyhráli v European Trophy nad švédským Djurgaardenem 5:1 a po třetí plném bodovém zisku za sebou se vyhoupli do čela Východní divize. Naopak Liberci se naděje na postup do prosincového play off ve Vídni a v Bratislavě vzdaluje, protože podlehl švédskému šampionovi Brynäs 1:2 a připsal si v pátém utkání třetí prohru.

Mistrovské Pardubice zaskočily švédský druholigový Djurgaarden rychlými třemi góly v úvodu. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Šagát, vzápětí využil přesilovku Kočí a v deváté minutě upravil Sičák už na 3:0. V polovině utkání sice snížil Pettersson, ale v 37. minutě skóroval ve vlastním oslabení Kousal a v závěru završil výhru Nosek.

Liberec neumí hrát bez kapitána Nedvěda

Liberec potvrdil, že bez kapitána Petra Nedvěda v European Trophy nevítězí. Lídr Bílých Tygrů byl u úvodní výhry nad Fribourgem i páteční nad Djurdaardenem, ale dnes nenastoupil. Severočeši stejně jako v duelech v Turku s TPS a v Tampere s Tamparou bez něj na body nedosáhli. Dostali se sice do vedení v 11. minutě díky Duškovi, ale za pět minut vyrovnal Persson a 118 vteřin před koncem rozhodl Harju.

Karlovy Vary po páteční výhře nad domácím Landshutem na turnaji Dult-Cup prohrály se Štýrským Hradcem 3:6. Účastník EBEL rozhodl v druhé třetině, kterou vyhrál 4:1.

Hokejová European Trophy - Východní divize:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Djurgaarden IF 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Šagát (Sičák), 6. V. Kočí (Píša, Somík), 9. Sičák (T. Nosek, Brendl), 37. Kousal, 58. T. Nosek (Semorád, Cetkovský) - 30. Pettersson (Holmqvist, T. Eriksson). Rozhodčí: Minář, Smitka - Kis, Hejl. Vyloučení: 4:4, navíc Holmqvist (Djurgaarden) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2436.

Bílí Tygři Liberec - Brynäs IF 1:2
(1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Dušek (Bárta) - 16. Persson (Hansen, M. Johansson), 59. Harju (Lavander, Enterfeldt). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:6, navíc Kudrna - Bertilsson oba 10 min. Bez využití. Diváci: 1471.

Hokejová European Trophy:

Východní divize:

HC Fribourg-Gottéron - TPS Turku 2:1 v prodl. (Rosa 1+0), SC Bern - Tappara Tampere 3:4 v prodl.

Západní divize:

Curych Lions - Jokerit Helsinky 2:3, EV Zug - IFK Helsinky 5:4 po sam. nájezdech, Adler Mannheim - Färjestad BK 2:4.

1. Zug 4 2 1 0 1 13:9 8
2. Ingolstadt 4 2 0 1 1 17:14 7
3. Jokerit Helsinky 4 2 0 1 1 7:9 7
4. Curych 5 1 1 0 3 11:14 5
5. Färjestad 3 2 0 0 1 10:6 6
6. Frölunda 3 2 0 0 1 10:10 6
7. IFK Helsinky 4 1 0 1 2 12:15 4
8. Mannheim 3 0 1 0 2 4:9 2