rou
4. 11. 2007 20:14
Zlín v 19. kole hokejové extraligy porazil Třinec
Menší bitka v za bránou domácích Pardubic v první třetině zápasu.
Menší bitka v za bránou domácích Pardubic v první třetině zápasu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté pražské Slavie se znovu vrací do čela extraligy. Díky jasné výhře nad Znojmem v 19. kole se posunuli před Liberec, který má ale odložený zápas s Českými Budějovicemi k dobru.

Slávisté se zásluhou gólů Vladimíra Růžičky a Josefa Beránka ujali bleskově vedení 2:0, před koncem první třetiny poslal domácí už do tříbrankového vedení Radek Duda a zápas byl prakticky rozhodnutý.

V polovině zápasu zvyšoval na 4:0 Martin Hlavačka, který v přesilovce nadvakrát propálil hradbu těl před brankou. Ve třetí části dokonali zkázu Znojma Jiří Vašíček, Roman Bednář a svým druhým gólem Radek Duda a svěřenci Vladimíra Růžičky dokonale napravili výpadek ze zápasu v Třinci.

18. kolo: Slavia narazila v Třinci, Kladno porazilo Vítkovice

Pardubice slaví důležitou výhru

Hráči Pardubic navázali na páteční výhru a po Spartě si poradili i s Litvínovem. Po nevýrazné první třetině se v 25. minutě prosadil Petr Sýkora. Tomu naservíroval přesný pas za obranu Peter Pucher a pardubický ostrostřelec z voleje prostřelil brankáře Hübla.

Do konce druhé části zvýšil vedení Moelleru Tomáš Rolinek. Ten sice nejdříve neproměnil stoprocentní příležitost, ale o necelou minutu později si najel na Pivkovu přihrávku zpoza branky a z úhlu skóroval - 2:0.

Sparta opět prohrála. Pardubicím pomohli Pivko a pivko - čtěte ZDE

Ve 47. minutě pojistil vítězství Východočechů nechytatelnou střelou Tomáš Linhart, kterému nabil od mantinelu Petr Sýkora, a Pardubice už nedaly Litvínovu šanci na zvrat.

Důležité vítězství slaví i hokejisté Zlína, kteří si poradili s Třincem. Domácí šli do vedení v 10. minutě, když Kubiš tečoval Lučkovu střelu. Dvougólový náskok Zlínu zařídil po Leškově přihrávce ve 36. minutě Balaštík.

Hosté ze severu Moravy ještě zápas dokázali zdramatizovat. Na začátku třetí části snížil Květoň, ale už o necelé dvě minuty později zvýšil znovu na rozdíl dvou branek Záhorovský a domácí si dokráčeli k cenné výhře.

Sparta alespoň za dva body

Sparta si po dvou porážkách po sobě připsala alespoň dva body za výhru ve Vítkovicích po samostatných nájezdech. Pražané v Ostravě vedli od 8. minuty. Po Dragounově přihrávce prostřelil brankáře Pruska Marek Černošek.

To bylo na dlouhou dobu všechno, až na začátku třetí třetiny se po delším tlaku prosadili Vítkovičtí. Bedřich Köhler se dostal k odraženému puku a šťastně prostřelil Dubu - 1:1. Ve hře už gól nepadl a o bonusovém bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Petr Nedvěd sice svůj první pokus neproměnil, ale k exekuci se dostal ještě jednou. Podruhé už se nemýlil a když Tomáš Duba betonem zlikvidoval blafák Burgera, mohli sparťané slavit dva body.

Hokejisté Plzně vedli v zápase s Karlovými Vary ve 27. minutě už 5:0, ale Západočeši se třemi góly ještě dostali do hry. Plzeňští už ale pozornou obrannou hrou žádné drama nepřipustili, navíc v závěru přidal šestou branku z trestného střílení Tomáš Vlasák. Plzeň se tak Karlovým Varům přiblížila na rozdíl tří bodů.

Ústí nad Labem dokázalo obrátit zápas s Kladnem a vyhrálo 5:4 po samostatných nájezdech. Kladenští přitom už v 9. minutě vedli 3:1, v průběhu druhé třetiny pak 4:2. Ale na Procházkův gól dokázali domácí bleskově odpovědět, devět minut před koncem pak Pavel Janků zaslouženě vyrovnal na 4:4. Zápas pak došel až do samostatných nájezdů, ve kterých narozdíl od hostů uspěli Janků i Špirko a získali bonusový bod.

HC Slavia Praha - HC Znojemští Orli 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)