reklama

Pastrňák je zklamaný z výsledků i svých výkonů

David Pastrňák zatím na MS nezáří David Pastrňák zatím na MS nezáří autor: ČTK
Čeští hokejoví junioři musí po dvou porážkách porazit Dánsko.

Toronto - Ani po druhém utkání na juniorském světovém šampionátu v Kanadě neměli čeští hokejoví reprezentanti příliš důvodů ke spokojenosti.

Z výhry se radoval soupeř, stejně jako se Švédy český výběr pětkrát inkasoval a prohrál 2:5. Nyní potřebuje v pondělí porazit Dánsko.

"Nedali jsme si dostatečný pozor na úvody třetin. V první i druhé části jsme na začátku dostali branku. Za stavu 2:5 se už těžko zápas otáčí, navíc proti takovému týmu, jakým je Švýcarsko. Tím jsme ztratili zápas," hodnotil utkání útočník Marek Růžička, střelec vyrovnávací branky na 1:1.

Čeští mladíci proti Švýcarům opakovali chyby, kterých se dopustili i v duelu se soupeřem ze Skandinávie, navíc prohráli stejným výsledkem. Přesto byli oba protivníci v očích svěřenců kouče Miroslava Přerosta odlišní. "Švédové jsou více techničtější, Švýcaři naopak víc bruslí a hrají do těla. Nemáme se na co vymlouvat. Měli jsme tento zápas vyhrát. Těžko se mi to hodnotí," přemítal Michael Špaček.

Pastrňák: Musím se zlepšit

Prognózy, které před turnajem pasovaly české mladíky na jednoho z hlavních kandidátů bojů o medaile, se zatím týmu nedaří naplnit. Příliš se nevede ani Davidu Pastrňákovi, hráči, jenž už okusil NHL. "Očekává se ode mě víc, jsem sám osobně ze sebe zklamaný. Musím se zlepšit. Snažím se dělat co nejlepší práci. Musíme ale začít hrát jako jeden tým, potom to půjde i každému z nás," konstatoval Pastrňák.

S postupem zápasu, když se přestávalo českému týmu dařit, začali hráči brát tíhu situace na sebe. "Je to tak vždycky. Když se nedaří, tak se pak každý sám snaží dělat, co se dá, a to je špatně. Musíme hrát celou dobu podle našeho plánu bez ohledu na aktuální stav," doplnil Pastrňák.

Zapomenout na porážky a porazit Dány!

Po dvou dnech zápasového vytížení čeká českou dvacítku den volna. Ve třetím zápase na šampionátu vyzvou Češi papírově nejslabšího protivníka ve skupině. Další ztráta by se už rovnala katastrofě. A velmi pravděpodobně účasti v sérii o udržení mezi elitou. "Na zápas s Dány se musíme stoprocentně připravit a jít do něj s čistou hlavou. Jde nám o všechno, nemůže si už dovolit zaváhat," uvědomuje si Růžička.

"Trenéři nám určitě u videa ukážou, kde jsme dělali chyby. Musíme dát do tréninku sto procent a doufat, že si věci z něj přeneseme do zápasu. Věřím, že proti Dánsku vyhrajeme," prohlásil odhodlaně Špaček. "Musíme na první dva nepovedené zápasy zapomenout," doplnil Pastrňák.

reklama