Pastrňák neodvrátil prohru Bostonu, do play off jde Detroit

9. 4. 2016 22:02
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

New York  - Český útočník David Pastrňák byl v dnešním utkání NHL jediným střelcem Bostonu, který v posledním utkání základní části utrpěl doma debakl 1:6 s Ottawou a postup do play off nemá ve svých rukou. Prohra Bruins pomohla do vyřazovacích bojů Detroitu, který se navzdory porážce 2:3 na ledě New York Rangers může těšit na boje o Stanley Cup už 25. sezonu za sebou.

Boston drží poslední osmé postupové místo do play off ve Východní konferenci, ale devátá Philadelphia na něj ztrácí pouze bod a má před sebou ještě dvě utkání. Flyers dnes hrají v pennsylvánském derby s Pittsburghem a v případě vítězství si zajistí postup. V neděli ještě mají k dobru duel s New York Islanders.

Bruins v boji o naději začali proti Ottawě dobře. V šesté minutě si devatenáctiletý Pastrňák rukou sklepl puk z výšky po Marchandově přihrávce a střelou pod horní tyč otevřel skóre. Pak se však utkání pro Boston proměnilo v noční můru. Gustavssona, jenž v brance nahradil nemocnou jedničku Raska, překonali hráči Senators čtyřikrát během úvodních deseti minut druhé části a prakticky rozhodli o výhře.

V třetí třetině pak Ottawa přidala dva góly v oslabení do prázdné branky Bostonu, který ve snaze bodovat riskoval už dlouho před koncem.

Detroit sice v souběžně hraném utkání podlehl 2:3 v Madison Square Garden tamním Rangers, nicméně prohra Bostonu mu zajistila třetí místo v tabulce Atlantické divize. Pětadvacátou sezonu si tak Red Wings zahrají v play off, což je nejdelší aktuální série v severoamerickém sportu. V prvním kole se utkají s Tampou Bay.

Utkání odchytal Jimmy Howard, jenž dostal přednost před Petrem Mrázkem.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

NHL:

Boston - Ottawa 1:6 (1:0, 0:4, 0:2)
6. Pastrňák - 26. a 55. Smith, 22. Neil, 29. Puempel, 30. Zibanejad, 52. Pageau. Střely na branku: 40:36. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Hammond, 2. Smith, 3. Pageau (všichni Boston).

NY Rangers - Detroit 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
17. Boyle, 55. Hayes, 58. Lindberg - 27. Sheanan, 59. Abdelkader. Střely na branku: 20:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Hayes (oba NY Rangers), 3. Howard (Detroit).