Pastrňák vládne střelcům NHL o čtyři góly, v produktivitě je čtvrtý

24. 12. 2019 9:47
Český hokejový útočník David Pastrňák z Bostonu vládne tabulce střelců NHL o čtyři branky před Američany Jackem Eichelem z Buffala a Austonem Matthewsem z Toronta. Třiadvacetiletý Pastrňák vstřelil v 38 zápasech 28 gólů a s 54 body je čtvrtý v pořadí produktivity.
David Pastrňák v zápase NHL 2019/20 s Washingtonem
David Pastrňák v zápase NHL 2019/20 s Washingtonem | Foto: Reuters

Kanadskému bodování vládne Kanaďan Connor McDavid z Edmontonu s 62 body za 21 gólů a 41 asistencí z 40 utkání. Druhý je o bod zpět jeho spoluhráč Leon Draisaitl, který má na kontě 22 branek a 39 přihrávek.

Z dalších českých hokejistů je Jakub Vrána z Washingtonu na 45. místě. V 35 duelech si připsal 31 bodů za 15 gólů a 16 přihrávek. Následuje na 51. pozici Tomáš Hertl ze San Jose s 30 body (14+16) z 34 utkání.

7. Huberdeau (Florida) 36 48 (14+34)
8. J. Carlson (Washington) 38 48 (13+35)
9. P. Kane (Chicago) 38 46 (20+26)
10. Panarin (NY Rangers) 36 45 (20+25)
11. Matthews (Toronto) 38 43 (24+19)
12. Kučerov (Tampa Bay) 34 40 (13+27)
13. Barkov (Florida) 36 40 (11+29)
14. Scheifele (Winnipeg) 37 39 (17+22)
15. E. Pettersson (Vancouver) 38 39 (17+22)
16. Guentzel (Pittsburgh) 36 37 (18+19)
17. A. Svečnikov (Carolina) 37 37 (16+21)

Brankáři:

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v 16 zápasech 864:07 minuty, inkasoval 32 branek, má průměr 2,22 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 93,2 procenta.

David Rittich (Calgary) odchytal v 29 zápasech 1751:39 minuty, inkasoval 79 branek, má průměr 2,71 obdrženého gólu na utkání, úspěšnost zákroků 91,5 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal v 24 zápasech 1407:47 minuty, inkasoval 63 branek, má průměr 2,69 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,2 procenta a dvakrát udržel čisté konto.