Pátá výhra Slavie v řadě. Vary udolala v nájezdech

29. 10. 2013 21:02
Slavia v předehrávce 25. kola extraligy porazila Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech.
Jaroslav Bednář rozhodl o vítězství Slavie po samostatných nájezdech
Jaroslav Bednář rozhodl o vítězství Slavie po samostatných nájezdech | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejisté Slavie slaví páté vítězství v řadě, když v předehrávce 25. kola extraligy porazili Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech.

Pražané v utkání dvakrát vedli, Energie však dokázala pokaždé srovnat, a tak rozhodl až Jaroslav Bednář, jenž jako jediný s penaltových exekutorů uspěl.

Slávisté díky vítězství snížili náskok vedoucí Sparty na dva body.

Lepší úvod měla Slavia

Utkání se rozjíždělo zvolna a velké šance dlouho chyběly. Prvními vlaštovkami byly pokusy Růžičky a Hovorky, oba gólmani však odolali. O tom, že do kabin se půjde spokojeněji domácím, rozhodl v 17. minutě Kolář, jenž dorazil Tomicovu střelu.

Prostřední třetina patřila aktivnějším hostům. Rány Doležala a Zuckera ještě Furch zneškodnil, ale na Vachovcovu dorážku už byl krátký.

Energie dvakrát kontrovala

Vyrovnaný duel nerozhodla ani třetí perioda. V 51. minutě sice Bednář po krásném sólu vyzval ke skórování Krenželoka, ovšem slávistická radost trvala jen patnáct sekund.

To domácím pláchl Zaťovič a střelou pod víko dal stavu opět remízovou podobu. Zkraje prodloužení šly Vary vinou Bičánkova vyloučení do tří, jenže přes oddechový čas vzápětí na druhé straně fauloval také Kolář.

Právě Bičánek mohl být hrdinou zápasu, kdyby jeho rána jen nerozezvučela tyč. A tak musely rozhodnout nájezdy. V nich si jedinou úspěšnou exekuci připsal domácí kanonýr Bednář.

25. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Kolář (Tomica, Knot), 51. Krenželok (Bednář), rozhodující sam. nájezd Bednář - 29. Vachovec (J. Drtina), 51. Zaťovič (Šmach). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3056.

Slavia Praha: Furch - Wharton, Holub, Valach, Šenkeřík, Chalupa, Kolařík, Knot - Kolář, Bednář, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Krenželok - Klhůfek, Micka, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Karlovy Vary: Závorka - Schusser, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Hovorka, Roman Vlach, J. Doležal - M. Látal, Kverka, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

1. Sparta Praha 16 11 1 0 4 66:29 35
2. Slavia Praha 17 8 4 1 4 44:35 33
3. Brno 16 8 2 2 4 39:31 30
4. Hradec Králové 16 7 3 3 3 45:39 30
5. Plzeň 16 7 2 2 5 45:42 27
6. Třinec 16 8 1 1 6 48:50 27