reklama

Pateru už Kladno nechtělo. Bude hrát proto za Olomouc

Pavel Patera po deseti letech končí na Kladně. Ve dvaačtyřiceti letech si prodlouží extraligovou kariéru, legendu českého hokeje vítá ve svém kádru nováček z Olomoue. Pavel Patera po deseti letech končí na Kladně. Ve dvaačtyřiceti letech si prodlouží extraligovou kariéru, legendu českého hokeje vítá ve svém kádru nováček z Olomoue. autor: Josef Poláček / Rytíři Kladno
Hokejová Olomouc vítá českou legendu. První extraligovou posilou Hanáků je Pavel Patera, který po deseti letech končí v Kladně.

Olomouc - Hokejová Olomouc vítá legendu. Posilou nováčka hokejové extraligy je Pavel Patera, který opouští po deseti letech Kladno.

Dvaačtyřicetiletý a olympijský vítěz z Nagana na Hanou zamířil jako volný hráč z Kladna, které v baráži i v konkurenci Olomouce neuspělo a z nejvyšší soutěže sestoupilo.

Hanácký klub o přestupu informoval na svém webu s tím, že Patera podepsal roční smlouvu. Kladno svému dosavadnímu kapitánovi nový kontrakt nenabídlo.

Jágr se chce vydat jinou cestou

Čtyřnásobný mistr světa a jeden ze symbolů zlaté éry českého hokeje pod dojmem zklamání ze sestupu s Kladnem zvažoval i konec kariéry, ale nakonec v ní bude pokračovat v Olomouci, která středočeský klub v prolínací soutěži poslala o patro níž.

"Majitel klubu Jaromír Jágr se chce po neúspěšné baráži vydat jinou cestou a jednou ze změn je omlazení kádru," uvedl výkonný ředitel Rytířů Václav Bartoš pro web kladenského klubu.

"Pavla si velmi vážíme, patří mezi největší legendy v historii kladenského hokeje, ale nabídku smlouvy na další sezonu mu klub už nepředložil. Pro Kladno odevzdal maximum a dál mu přejeme jen to nejlepší," dodal.

Za Kladno odehrál 17 sezon

Zanedlouho třiačtyřicetiletý centr a kladenský patriot Patera opouští klub po dlouhých deseti letech, celkem za něj odehrál 17 sezon.

Olomouc bude po Kladnu a Vsetínu teprve třetím extraligovým působištěm zkušeného útočníka, který si zahrál také ve Švédsku, NHL a Rusku. Šéfovat mu bude jiný parťák ze zlatého naganského mužstva Jiří Dopita, který je vlastníkem hanáckého celku.

Olomouc po návratu mezi elitu získala do kádru druhého matadora. Nedávno se dohodla na angažmá se čtyřicetiletým brankářem Jiřím Trvajem. Do obrany již získala obránce Martina Vyrůbalíka.

reklama