reklama

Patera: Situace Kladna? Kritická! Dnes už musíme vyhrát

Pavel Patera to tuší: jestli Kladno nevyhraje v baráži ani dnes, bude naděje na záchranu extraligy už jen teoretická. Pavel Patera to tuší: jestli Kladno nevyhraje v baráži ani dnes, bude naděje na záchranu extraligy už jen teoretická. autor: Josef Poláček / Rytíři Kladno
"Jestli nevyhrajeme ani dnes, dostane se záchrana extraligy na Kladně jen na rovinu teorie," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz kapitán Rytířů Pavel Patera.

Kladno - Není mu do řeči, protože situace jeho klubu je kritická. Rytíři Kladno jsou na pokraji pádu z hokejové extraligy a Pavel Patera to jen těžce nese.

Po třech zápasech baráže nemají Rytíři ani bod a všichni tři soupeři jim v tabulce baráže utíkají. Nejzkušenější z Rytířů Pavel Patera proto před dnešním domácím zápasem s Boleslaví v rozhovoru pro Aktuálně.cz zvěstuje, že tohle bude zápas o všechno.

Na třetí Mladou Boleslav totiž Rytíři už teď ztrácejí čtyři body a pokud zaváhají i dnes, dostane se extraligová záchrana podle Patery jen na úroveň teorie.

"Musíme se sebou něco provést. V úterý musíme konečně zvítězit a odrazit se," prohlásil Patera v neděli, když Kladno padlo i na ledě Olomouce.

Zápas s Mladou Boleslaví je tady. Co jste se sebou tedy udělali?
Měli jsme v pondělí poradu a něco jsme si k tomu řekli, ale rozhodně to zůstane jen mezi námi v kabině.

Jak vážná teď situace Kladna je?
Jak vážná je? To snad všichni vidíte. Jsme v kritické situaci a musíme se co nejrychleji odrazit, jinak to nebude dobré. Baráž není žádná dlouhodobá soutěž, už je čtvrtina za námi a my nemáme ani bod.

Na třetí Boleslav teď ztrácíte čtyři body, extraligová pozice je dokonce ještě dál. Je dnes tohle zápas o všechno?
Dá se to tak říct. Jestli ani dnes s Mladou Boleslaví nezvítězíme, bude bodová ztráta na extraligu tak velká, že se dostaneme jen do oblasti teorie. Je ale taky pravda, že v tuhle chvíli už pro nás bude naprosto klíčový každý zápas baráže.

Proč teď Kladno výsledkově takhle tápe?
Na to asi neumím odpovědět. Prohráváme celý rok, v podstatě celou sezonu je některý z našich klíčových hráčů zraněný. A asi jsme si taky na začátku mysleli, že budeme mít silnější tým než doopravdy máme.

Jak z toho ven?
To kdyby jakýkoliv trenér nebo mužstvo tušili, tak jsou všichni první. My pořád čekáme, že přijde nějaký gól nebo nějaký moment, který nás nakopne. Snad se nám dnes proti Boleslavi, na rozdíl od těch předchozích zápasů, povede lépe první třetina.

Pro dnešní zápas je tedy klíčové jako první neinkasovat?
Takhle by to bylo samozřejmě ideální, ale ani na to se nesmíme upínat. Pak bychom se taky mohli tak akorát sesypat, kdybychom toho prvního góla fakt dostali. Musíme být připravení na to, že třeba inkasujeme, ale musíme na to zareagovat tak, aby nás to zase nepoložilo.

reklama