reklama

Patera: Trénovat s mladými kohouty? To by bylo náročné

Pavel Patera. Pavel Patera. autor: CPA Eduard Erben
Hokejový útočník Pavel Patera se v létě stal nejvýraznější posilou extraligového nováčka z Olomouce

Olomouc - Hokejový útočník Pavel Patera se v létě stal nejvýraznější posilou extraligového nováčka z Olomouce. Olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa po deseti letech opustil mateřské Kladno a v nadcházející sezoně bude hájit barvy Kohoutů. Dvaačtyřicetiletý centr podstatnou část "suché" přípravy absolvoval sám, dnes ale s ostatními hráči odstartoval přípravu na ledě.

"Já jsem byl s týmem akorát první dva týdny a pak jsem odletěl pryč. Na fakultě tělesné výchovy v Praze mám kondičního trenéra a s ním jsem trénoval," řekl Patera spolupracovníkovi ČTK. "Přece jen už mám nějaký ten věk a trénovat s týmem, s těmi dvacetiletými kluky, by bylo hodně náročné. Takhle jsem to měl ušité na míru a bylo to pro mě lepší," pousmál se zkušený útočník.

Vynechal tak i utužovací soustředění, což ale nepovažuje za velký problém. "Já jsem v každém týmu do party zapadl, takže v tomhle, doufám, nebude vůbec problém," řekl Patera, který je připravený na fakt, že úvodní dva týdny přípravy na ledě budou náročné. "To jsou vždy. Samozřejmě, čím jsem starší, tím je to horší. Ale soutěž začíná za dva měsíce, takže je to v pohodě," uvedl.

Na soutěžní zápasy se ale už těší. Věří, že se bude Olomouci dařit. "Těším se na to moc, protože tady bude nováčkovské nadšení od trenérů, od vedení i od kluků. Doufám, že nám to vydrží co nejdéle a že uděláme co nejvíc bodů," přál si Patera.

reklama