reklama

Pavelec: Američany jsme měli porazit. Určitě byli hratelní

Ondřej Pavelec prohry s hokejisty USA litoval. Podle něj byl soupeř víc než hratelný. Ondřej Pavelec prohry s hokejisty USA litoval. Podle něj byl soupeř víc než hratelný. autor: Reuters
Vyřazením ve čtvrtfinále a zklamáním z celkového výsledku skončí pro české hokejisty olympijský turnaj v Soči.

Soči - Vyřazením ve čtvrtfinále a zklamáním z celkového výsledku skončí pro české hokejisty olympijský turnaj v Soči.

Po prohře 2:5 s týmem USA byl zklamaný i brankář Ondřej Pavelec, který zápas ani nedochytal. Po čtvrté inkasované brance místo něj trenér Alois Hadamczik poslal do hry Alexandra Saláka.

"Není to výsledek, pro který jsme sem přijeli. Takový je hokej, bohužel jedeme domů," řekl Pavelec.

"Každý tu chce medaili, nechtěli jsme skončit ve čtvrtfinále. Američané byli k poražení. A věděli jsme, že je porazit můžeme, pokud budeme hrát tak, jak jsme chtěli. Je to zklamání, je tam naštvání. Z toho, že to nevyšlo. Je to vždycky o jednom zápase a ten se nám teď nepovedl," řekl brankář Winnipegu.

"Amerika byla hratelná. Škoda"

Češi na turnaji skončili šestí s bilancí dvou výher a tří porážek. Pavelec ví, že to je neúspěch.

"Vypadli jsme ve čtvrtfinále, dojem nemůže být dobrý a pozitivní. Sehráli jsme dobré zápasy, byly tam dobré věci, někdy až tak ne, ale to je hokej, tak to chodí. Chytli jsme Ameriku a ta nás vyřadila. Škoda, vážně si myslím, že byli hratelní," uvedl.

Mužstvo podle něj fungovalo dobře, jen na ledě vyrobilo zbytečné chyby.

"Parta v kabině byla dobrá, kluci se mezi sebou dobře znali. Bohužel, tohle vystoupení nebylo o partě. Na ledě se stalo pár chyb, které se neměly stát, bohužel nás to stálo góly. Absolutně bych to nesvaloval na partu kluků. Jenom na tom ledě nám to nevyšlo," podotkl Pavelec.

"Často je to o tom, jak dokážete reagovat na vzniklé chyby a zda je dokáže zastavit, nebo ne," řekl.

"Každý gól se dá chytit"

Odchovanec kladenského hokeje dostal od Američanů i laciné góly a přiznal, že se mu zápas příliš nevydařil. Ocenil ale zároveň i chytrost soupeře.

"Já pořád říkám, že každý (gól) se dá chytit. Při prvním to udělal chytře, trefil mi nohu a od ní se puk odrazil do branky. Dá se říct, že nám tam napadaly laciný góly, taky měli kliku, ale tomu štěstí šli naproti," uznal Pavelec.

Jako klíčový se mu jevil gól na 3:1 dvě sekundy před koncem první třetiny.

"Dvakrát se jim to odrazilo od mantinelu, vždycky u toho byli rychleji než my. Škoda toho gólu těsně před koncem první třetiny, dostali jsme dva smolný góly za třetinu. Kdybychom to udrželi 1:2, možná by to vypadalo jinak. Možná ne, těžko říct. Jedeme domů, dopadlo to tak, jak jsme nechtěli," dodal.

Veškeré informace o hokejovém turnaji na olympiádě v Soči naleznete zde.

reklama