reklama

Pavelec na šest zápasů posílí finské Lahti

Během výluky NHL se Ondřeji Pavelcovi zatím příliš nedařilo. Vylepšit si formu zkusí ve finském Lahti Během výluky NHL se Ondřeji Pavelcovi zatím příliš nedařilo. Vylepšit si formu zkusí ve finském Lahti autor: CPA - Eduard Erben
Český hokejový brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu posílí při výluce NHL zatím na šest zápasů Pelicans Lahti.

Lahti - Český hokejový brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu posílí při výluce NHL zatím na šest zápasů Pelicans Lahti.

Pětadvacetiletý mistr světa z Německa z roku 2010, který v této sezoně už chytal za extraligový Liberec, bude ve finské SM-Liize působit do prosincové reprezentační pauzy. Uvedly to oficiální internetové stránky Pelicans.

Pavelec bude mít premiéru v novém působišti už v úterním domácím utkání s Jyväskylä. Předposlední Pelicans tak mají druhou gólmanskou posilu při výluce NHL, protože před listopadovou reprezentační pauzou v Lahti měsíc chytal Antti Niemi ze San Jose.

V Liberci propadl, na Karjale zářil

V Liberci působil Pavelec od konce září do listopadové reprezentační pauzy. V dresu aktuálně posledního týmu extraligy si ve čtrnácti duelech připsal jen čtyři výhry a deset porážek. Průměr měl 3,5 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 89,61 procenta.

Jednička Winnipegu, která v létě uzavřela novou pětiletou smlouvu celkem na 19,5 milionu dolarů, zazářila na turnaji Karjala v Turku v dresu české reprezentace.

Za dva zápasy s Ruskem a Finskem inkasoval Pavelec jedinou branku, ovládl statistiky s úspěšností 98,46 procenta, průměrem 0,5 gólu na zápas a jako jediný udržel čisté konto. Byl vyhlášen nejlepším gólmanem a dostal se i do All Star týmu.

reklama