reklama

Pavelec o kolapsu: Pamatuji si hymnu a pak až sanitku

Pavelec v dresu Atlanty Pavelec v dresu Atlanty autor: Reuters
Český brankář se zotavuje, ale zůstává pod dohledem

Atlanta - Třiadvacetiletý český brankář Ondřej Pavelec, který svým kolapsem vyděsil diváky zápasu NHL Atlanta - Washington, si pamatuje jen málo z osudných okamžiků, kdy se hroutil na led.

„Pamatuji si, že hrála hymna, pak se rozsvítila krátce světla v hale. A potom už jen vím, že jsem byl v sanitce," řekl v exkluzivním rozhovoru pro slovenský deník Šport, v jednom z prvních, který poskytl novinářům po své nehodě.

V sanitce prý ještě necítil nohy, ale v nemocnici se už úplně probral.

Lékaři už jeho stav nyní označují za dobrý, ale stále ho mají pod dohledem. Už třetí den jeho srdce i mozek nepřetržitě monitorují přístroje.

Čtěte také:

„Ještě mě pobolívá hlava z toho nárazu o led," přiznal Športu Pavelec. Děsí ho hlavně představa, jak se přiznal, že by se mu něco podobného stalo mimo led, například v autě. Mohl se zabít. Takto u něj během pár vteřin byl klubový lékař a za pár minut i rychlá záchranná služba.

Lékaři ho už několikrát prohlédli od hlavy až k patě, ale příčinu náhlého kolapsu zatím nenašli. Vylučují pouze, že by ho způsobily srdeční problémy. Srdce mám v naprostém pořádku, uvádí Pavelec.

Pro něj je nyní nejtěžší fakt, že nezná příčinu svých potíží a nemůže si tedy být stoprocentně jist, že se nezopakují.  „Před osmi roky jsem schytal ránu pukem do hlavy, a teď se mi přihodilo něco podobného. Doufám, že to nesouvisí," řekl Pavelec.

Na led nepospíchá. Ví, že ho na něj lékaři pustí jen v případě, že bude úplně fit.

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

reklama