Pavelec v NHL zazářil. Rangers mu nedali ani gól

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 4. 2011 7:30
NY Rangers - Atlanta 0:3, Vancouver - Minnesota 5:0

New York - Titul první hvězdy zápasu získal v nočním utkání zámořské NHL mezi New Yorkem Rangers a Atlantou hostující brankář Ondřej Pavelec.

Český gólman nedostal od Jezdců ani jeden gól, připsal si devětadvacet úspěšných zásahů a dovedl Trashers k vítězství 3:0.

Pavelec si připsal čtvrtou nulu v letošní sezoně kanadsko-americké NHL a poněkud zkomplikoval domácím postup do play off. Fanoušci Rangers budou prožívat stejné nervy jako loni.

Eliáš jistil jubilejní trefou výhru nad Torontem
Neuvirth vychytal vítězství, Ovečkin dal 300. gól v NHL

Tým z New Yorku opět rozhodne o své účasti či neúčasti ve vyřazovacích bojích o Stanley Cup v posledním zápase základní části.

Rozhodující gól si v zápase mezi Ottawou a Montrealem připsal obránce Senátorů Filip Kuba, který v prodloužení zajistil svému týmu výhru 3:2.

Čtyřiatřicetiletý obránce nahodil od modré čáry na branku puk, který proklouzl do sítě. Za hosty nastoupil navrátilec Jaroslav Špaček, který kvůli zranění kolene vynechal třiadvacet utkání.

NY Rangers - Atlanta 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 28. Schremp, 28. Ladd, 45. Boulton. Střely na branku: 29:26. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání a neinkasoval ani jeden gól z 29 střel. Diváci: 18.200.

Ottawa - Montreal 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 41. Spezza, 58. Butler, 62. Kuba - 34. Gionta, 60. Cammalleri. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.809.

Dallas - Colorado 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 16. Wandell, 17. Eriksson, 41. Morrow, 53. B. Richards - 31. Yip, 52. Olver. Střely na branku: 37:23. Diváci: 15.105.

Vancouver - Minnesota 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 20., 28. a 43. Kesler, 9. a 30. Raymond. Střely na branku: 28:29. Diváci: 18.860.

11. St. Louis 81 37 11 33 238:234 85
12. Minnesota 80 37 8 35 198:229 82
13. Columbus 80 34 13 33 210:249 81
14. Colorado 80 29 8 43 221:282 66
15. Edmonton 80 25 11 44 189:262 61

Poznámka: Čísla ve sloupcích za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, výher (2 body), porážek v prodloužení nebo po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a počet získaných bodů. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off. Týmy označené "y" mají jisté vítězství v divizi. Tým označený "p" má jisté vítězství v soutěži.