reklama

Pavelec zůstane s Jets. Podepsal smlouvu na téměř 20 milionů

autor: Reuters
Český hokejový brankář zůstane v Jets do sezóny 2017/18.

Winnipeg - Statisticky nejlepší český brankář uplynulého ročníku NHL Ondřej Pavelec zůstane i nadále členem organizace Winnipeg Jets. Čtyřiadvacetiletý gólman podepsal s kanadským klubem novou pětiletou smlouvu o celkové hodnotě 19,5 milionů dolarů (cca 405 milionů korun).

Měl nabídky z KHL, toužil po něm nejmocnější klub Evropy SKA Petrohrad, kde by pod vedením kouče Miloše Říhy mohl vytvořit českou dvojici s kamarádem Jakubem Štěpánkem. Jenže Ondřej Pavelec touží pokračovat v kariéře v NHL, kam přišel v roce 2005 (na draftu si jej vybrala Atlanta ve 2. kole coby 41. hráče). Touží v NHL po úspěchu. A touží zůstat ve Winnipegu.

I přes vábení KHL chtěl Pavelec zůstat

"Jsem opravdu rád, že mám možnost zůstat v tomto klubu dalších pět let. Tady máte vše, co hokejista může chtít. Máme výtečné fanoušky, líbí se mi tohle město. Měl jsem velmi lákavou nabídku z KHL, ale já chtěl zůstat ve Winnipegu, byla to pro mě volba číslo jedna," vzkázal v konferečním hovoru z Česka do zámoří čtyřiadvacetiletý brankář poté, co klub potvrdil dohodu obou stran.

Spokojený byl i generální manažer klubu, který se do kanadského města přestěhoval před loňskou sezónou z Atlanty, Kevin Cheveldayoff. "Ondra je jedním z nejlepších mladých brankářů ligy. Jsme moc rádi, že jsme se domluvili a že jsme si ho pojistili na dalších pět let," řekl na adresu kladenského rodáka, který se mohl 1. července stát chráněným volným hráčem.

Obě strany ale udělaly vše pro to, aby se tak nestalo. Pavelec na doporučení klubu vynechal i květnový hokejový světový šampionát, kde česká reprezentace obhájila bronzové medaile a raději se věnoval jednání o nové smlouvě. Vyplatilo se.

Dalších pět přiteče na jeho bankovní účet 3,9 milionů dolarů (cca 81 milionů korun před zdaněním). "Dohoda nebyla vůbec těžká, domluvili jsme se snadno," okomentoval jednání s klubem Pavelec.

Pavelec má za sebou životní sezónu

Ten v loňské sezóně odchytal 69 zápasů v základní části, v nichž vyhrál 29 zápasů. Procentuální úspěšnost zákroků měl těsně pod 91 procent (90,6), brankový průměr pak 2,91, navrch přidal 4 nuly. Po sezóně přidal i ocenění pro nejlepší zákrok roku, když jej ocenili na serveru nhl.com sami fanoušci.

Právě Pavelcovy zákroky stály za tím, že Winnipeg bojoval do poslední chvíle o postup do play off. I to byl důvod, proč na něm chtěl klub nadále stavět. "Dostal šanci být gólmanem číslo jedna v NHL a svou šanci využil. Věříme, že jak se bude zlepšovat naše mužstvo, porostou i jeho výkony," dodal Cheveldayoff.

Zda tomu tak bude, se začne ukazovat 25. srpna, kdy má Pavelec odletět za oceán do přípravného kempu. S novým kontraktem v kapse. S novou motivací. Jak si s tím poradí?

reklama