reklama

Penaltové drama znovu pro Spartu a Třinec přiznal: Nevěří si

Sparta si vynutila vyrovnání v sérii až v sedmé sérii samostatných nájezdů. Sparta si vynutila vyrovnání v sérii až v sedmé sérii samostatných nájezdů. autor: Marian Ježowicz
Oceláři podruhé přišli o zápas až v penaltovém rozstřelu a trenér Josef Turek přiznal: "Nikdo nechtěl jet, kluci si nevěřili."

Praha - Tahle série má říz. Prostě stojí za to. Čtvrtý zápas čtvrtfinále Třinec - Sparta přinesl čtvrtou bláznivou zápletku a nakonec šťastné srovnání Sparty na 2:2 na zápasy.

Sparta utekla hrobníkovi z lopaty půl minuty před koncem zápasu vyrovnáním Petra Tona a pak i ve třech sériích nájezdů. Kdyby jeden z Ocelářů dal, slaví vítězství 5:4 po nájezdech Třinec.

Jenže Martin Růžička v jednom z nájezdů napálil jen tyč a Oceláři, co měli vše ve svých rukou, po utkání přiznali: Na penalty si prostě nevěříme.

Tenkrát: Udělal jsem přesně to, co jsem chtěl

I proto rozhodla až sedmá série. Bylo to drama jako hrom. Tak bláznivý rozstřel v takhle důležitém zápase mezi novináři nevzpomínal ani televizní komentátor Robert Záruba.

První tři série totiž proměnil každý, brankáři si neškrtli. Jenže pak byly brány jako začarované. Nakonec se rozjel Petr Tenkrát, tajný trumf Sparty, a až v sedmé sérii s přehledem proměnil.

"Věřil jsem si. Prostě jsem se rozjel a udělal přesně to, co jsem chtěl," řekl Tenkrát. Na Hamerlíka vyrazil v plné rychlosti a rychlým blafákem mu nedal šanci.

Turek: Musel jsem na hráče ukázat, nikdo jet nechtěl

Pak už zbývalo jen věřit, že třinecký střelec nedá. Oceláři byli v tu chvíli poprvé pod tlakem a bylo to znát. K nájezdům se nikdo nehlásil. Určit střelce musel rázně až trenér Turek.

"Je to tak, viděla to celá hala. Musel jsem na kluky ukazovat," přiznal Turek. "Nikdo se prostě nepřihlásil a jet nechtěl," dodal.

Na Melicherčíka se rozjel Josef Hrabal. Zkusil kličku, ale v jeho provedení byla znát křeč i nervozita. V Tipsport aréně bouchla bomba euforie.

Sparta tuhle bitvu nervů s klikou zvládla a je jí o mnohem líp. Za stavu 2:2 na zápasy se totiž do Třince pojede o hodně příjemněji.

Znovu se hraje v sobotu. Ve hře je první mečbol.

reklama