reklama

Peníze jsme otci vrátili, tvrdí Růžička v kauze Video

Vladimír Růžička Vladimír Růžička autor: CPA Eduard Erben
Podle trenéra národního mužstva Vladimíra Růžičky sponzorský dar Slavia od otce mladého hokejisty nakonec nepřijala.

Praha - Půl milionu jsme sice od otce mladého hokejisty přijali, ale na konci minulého roku jsme kvůli chybějící právní dokumentaci sponzorský dar zase vrátili.

Tak vysvětluje trenér národního týmu Vladimír Růžička nejasné okolnosti, které se vynořily po publikování nyní již neveřejného videa, na kterém je zachycen jeho rozhovor s otcem mladého hokejisty, jenž za uvedené peníze požadoval, aby jeho syn hrál ve Slavii. 

Oním hokejistou by přitom měl být David Pališčák, se kterým se ale zatím Aktuálně.cz nepodařilo spojit.

Obnos přijal. A zase vrátil

Růžička v pondělním tiskovém prohlášení tvrdí, že ačkoliv peníze za Slavii přijal, v listopadu minulého roku je zase vrátil. A proto jej nemohou současní majitelé klubu v účetnictví najít (více zde).

"Obnos (ve výši 2x 250 000 korun, pozn. red.) jsem v průběhu dvou let přijal. O vývoji jednání i přijetí hotovosti jsem v obou případech bezodkladně informoval tehdejší předsedy představenstva klubu. Vzhledem k absenci právní dokumentace však peníze nemohly být zaúčtovány, a proto jsme se dohodli, že je uložím do trezoru," vysvětlil Růžička v tiskovém prohlášení. 

"Součinnost k zajištění dokumentace však otcem nebyla delší dobu poskytnuta, načež následně peníze požadoval zpět jako půjčku, o níž se při jednáních rovněž hovořilo. Proto byla celá částka v listopadu 2014 bezhotovostní transakcí vrácena, čímž jsem považoval celou záležitost za uzavřenou," tvrdí trenér národního týmu.

"Nikdy jsem nepřijal žádnou podporu"

Tímto postupem Růžička dle svých slov vyvrací podezření, že si peníze strčil do vlastní kapsy, ačkoliv se videu tvrdí, že za peníze byly rekonstruovány kabiny a pořízeno vybavení do klubové posilovny.

"Kategoricky tedy odmítám, že bych se na úkor klubu obohatil, jednal jakkoliv nestandardně či dokonce nezákonně. Nikdy jsem nepřijal jakoukoliv finanční částku výměnou za příslib zvýhodnění kteréhokoliv hráče. Celou kauzu vnímám jako uměle vykonstruovanou a účelově načasovanou do doby vrcholících příprav na mistrovství světa s cílem poškození mojí osoby a hokejové reprezentace," tvrdí Růžička.

Svaz ani trenér už se vyjadřovat nebudou

Trenér národního týmu současně uvedl, že se k celé kauze až do skončení mistrovství světa dále nebude vyjadřovat jinak než prostřednictvím svého právního zástupce. Až do skončení MS se k věci nebude vyjadřovat ani hokejový Svaz.

"ČSLH i celý realizační tým proto vyvinou maximální úsilí, aby spor, jehož podstata s reprezentací žádným způsobem nesouvisí, nijak neovlivnil přípravu národního mužstva," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

reklama