Pět gólů za čtyři minuty. Hokejisté Prostějova v první lize předvedli nevídaný kousek

Rudolf Černík
25. 9. 2019 21:30
Prohrávali v Sokolově 0:1, pak však hokejisté Prostějova zvládli v utkání první ligy bleskový obrat.
Hokejisté Prostějova slaví jeden ze svých devíti gólů v dnešním duelu první ligy na ledě Sokolova | Foto: ČTK

V čase 9:48 vyrovnal na ledě nováčka Matěj Novák. Za 41 vteřin už Jestřábi po trefě Václava Meidla vedli. A po pouhých 14 sekundách to bylo 3:1 pro hosty, když se prosadil Marek Račuk.

Prostějov nasázel protivníkovi tři góly za neuvěřitelných 55 vteřin.

Z domácí branky odjel Ondřej Kuchař a nahradil ho David Fečo.

Prostějovskou smršť to však nezastavilo.

Fečo udržel svůj brankářský štít neposkrvněný jen dvě minuty a dvě vteřiny, překonal ho Lukáš Žálčík. A stejný hráč přidal po minutě a devíti sekundách další gól.

Pátý za čtyři minuty a šest vteřin.

Další trefy už 780 diváků v prvním dějství nevidělo, přesto si gólů užilo ještě vrchovatě. Prostějov nakonec zvítězil v Sokolově 9:3 a v tabulce je desátý s deseti body. Poražení napočítali zatím body tři a patří jim čtrnáctá pozice.

Překvapením 7. kola druhé nejvyšší soutěže bylo dění na českobudějovickém ledě, kde favorizovaný Motor dostal šest branek od Litoměřic a podlehl 2:6.

V čele tabulky je Poruba, která doma zdolala Benátky nad Jizerou 5:1 a je stále stoprocentní.

7. kolo první hokejové Chance ligy:

Sokolov - Prostějov 3:9 (1:5, 1:2, 1:2)

Branky: 4. Stříbrný, 33. Kverka, 42. M. Zadražil - 10. a 54. M. Novák, 11. a 40. V. Meidl, 11. a 22. Račuk, 13. a 14. Žálčík, 54. L. Krejčík. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 4:6, navíc Husa (Prostějov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 780.