reklama

Veterán Pucher odchází ze Znojma, kariéru ale ještě končit nechce

Peter Pucher ve Znojmě jako hráč skončil Peter Pucher ve Znojmě jako hráč skončil autor: Rostislav Pfeffer
Znojemští hokejisté přišli o svoji legendu. Dvaačtyřicetiletý slovenský útočník Peter Pucher se nedohodl s vedením klubu na další spolupráci a u Orlů jako hráč skončil. Není však vyloučeno, že se na jih Moravy v budoucnu vrátí jako člen realizačního týmu.

Znojmo - Bylo to v září loňského roku, co slovenský útočník Peter Pucher nastoupil ke svému jubilejnímu sedmistému utkání ve znojemském dresu. Na konci sezony se toto číslo zastavilo dokonce na hodnotě 753. Další zápas již největší legenda Orlů nepřidá. Dvaačtyřicetiletý Pucher ve Znojmě jako hráč nadobro skončil, hrát hokej chce ale dál.

Nejen Jágr nestárne. Hokejový král Pucher válí v EBEL lize a bourá další rekordy Nejen Jágr nestárne. Hokejový král Pucher válí v EBEL lize a bourá další rekordy Čtěte zde

"Po skončení sezony jsme Peterovi oznámili, že vzhledem k plánovanému omlazení kádru s jeho hráčskými službami v nadcházejícím ročníku počítat nebudeme. Nabídli jsme mu, aby nadále působil v klubu na pozici ve sportovním úseku," řekl pro oficiální web Orlů sportovní manažer Rostislav Dočekal.

"Peter tuto nabídku s díky odmítl s tím, že by chtěl ještě nadále aktivně hrát. Toto přání samozřejmě plně respektujeme a nabídli jsme mu pomoc s hledáním nového angažmá," dodává majitel klubu Pavel Ohera.

Zatímco v sezoně 2015/2016 dopomohl Pucher Orlům k zisku stříbrných medailí v mezinárodní EBEL lize šedesáti třemi kanadskými body, letos tak úspěšný nebyl. V pětapadesáti zápasech vstřelil pouze čtyři branky, na dalších dvacet čtyři pak asistoval. Dohromady strávil na jihu Moravy úctyhodných čtrnáct sezon, obstaral rovných dvě stě branek a připsal si čtyři sta šestnáct přihrávek.

Brusle na hřebík zatím nevěší, chce překonat Jágra

"Peterovi děkujeme za vše, co pro náš klub i pro Znojmo v uplynulých letech odvedl. Právem patří mezi legendy klubu a přejeme mu vše dobré v dalším sportovním i osobním životě," stojí dále v oficiální tiskové zprávě.

Během své kariéry hrál Pucher českou extraligu taktéž v Brně a v Pardubicích. Sezonu 2010/2011 strávil ve slovenském Zvolenu. Kam povedou jeho další kroky? Není vyloučeno, že by se mohl vrátit znovu na Slovensko. 

"Když budu zdravý, prospěšný pro tým a budu mít co dát fanouškům i mladým hráčům, chtěl bych hrát déle než Jágr," prozradil v jednom ze starších rozhovorů pro Aktuálně.cz Pucher.

reklama