reklama

Petr bude ve Vítkovicích od nové sezony hlavní kouč i manažer

Jakub Petr Jakub Petr autor: Milan Kammermayer
Kouč reprezentační dvacítky bude současně zastávat i funkci generálního manažera.

Ostrava - Hokejisty Vítkovic od příští sezony nově povede dosavadní asistent trenéra Jakub Petr. Kouč reprezentační dvacítky bude současně zastávat i funkci generálního manažera. Podle webu ostravského klubu podepsal novou víceletou smlouvu.

Dvaačtyřicetiletý Petr převezme tým od Ladislava Svozila, který povede Vítkovice ještě v závěrečných dvou utkáních skupiny o záchranu v extralize. Od příštího ročníku už bude šéfem střídačky Petr, o Svozilově budoucnosti zatím rozhodnuto není.

"Personální otázky týkající se složení realizačního týmu se budou řešit po sezoně. Prozatím byl jmenován hlavní trenér, od toho se bude odvíjet ostatní," řekl ČTK mluvčí klubu Zdeněk Janiurek.

Petrovi k trenérské práci ve Vítkovicích a u reprezentační dvacítky nově přibude i zodpovědnost za výběr hráčů do kádru ostravského áčka. Vedení klubu ho totiž zároveň jmenovalo generálním manažerem, kterým byl doposud Petr Husička. Nic se nemění na tom, že vedle klubu se Petr bude nadále věnovat v plném rozsahu i svému angažmá u národního celku do dvaceti let.

Ještě před koncem sezony Vítkovice kromě Petra prodloužily kontrakt rovněž se slovenským obráncem Karolem Slobodou.

reklama