reklama

Zápas se Slovanem měl grády, liboval si dvougólový střelec Vrána

Petr Vrána v dresu Sparty. Petr Vrána v dresu Sparty. autor: Milan Kammermayer
Petr Vrána se vrátil do holešovické Generali Arény. Místo dresu zaniklého Lva Praha se oblékl do sparťanského a dvěma góly přispěl k výhře 4:2 nad Slovanem Bratislava.

Poradili jste si s účastníkem KHL, jaké jsou pocity?

Myslím si, že můžou být pozitivní. Hráli jsme docela slušný zápas vzhledem k tomu, že to bylo první utkání. Všichni jsme se těšili, protože jsme trénovali dlouho aniž bychom hráli nějaký zápas. Slovan pro nás byl atraktivní soupeř, takže zápas měl náboj a podali jsme dobrý výkon.

Pěsti v Holešovicích. Sparta ve federálním derby přehrála slovanisty z KHL Pěsti v Holešovicích. Sparta ve federálním derby přehrála slovanisty z KHL Prohlédněte zde

Čím to bylo, že ve třetí třetině Slovan srovnal hru?

Začali být více agresivní. My jsme za stavu 4:1 trošku povolili. Mysleli jsme si, že zápas je už rozhodnutý. Oni přidali a začali nám působit problémy, ale my jsme to zvládli. V situacích, kdy jsme udělali velkou chybu, nám zachytal gólman a podržel nás. To bylo taky důležité.

Vy jste se uvedl dvěma brankami. Jste spokojený?

U prvního gólu jsem neměl skoro žádnou práci, jen jsem nastavil hokejku a puk šel do prázdné. U druhého soupeř propadl a šli jsme do přečíslení. Zkusil jsem vystřelit nahoru a povedlo se. Pro mě je to pozitivní.

Pomůže vám, že jste se prosadil hned v prvním zápase?

Určitě, ale pořád je to jen příprava. Jsem rád, že to našemu útoku šlapalo včetně přesilovky, i když jsme ji v podstatě netrénovali. Lhal bych, kdybych řekl, že nejsem rád. Snad se mi to podaří přenést do sezóny.

Vrána úřadoval a Sparta porazila Slovan Bratislava 4:2 Vrána úřadoval a Sparta porazila Slovan Bratislava 4:2 Čtěte zde

Na stadionu v Holešovicích jste odehrál spoustu zápasů za Lva, vzpomněl jste si na to?

Jasně. Hrávali jsme tu i proti Slovanu a spousta kluků tam hrála už tehdy. Teď jsem hráčem Sparty a myslím, že jsme se ukázali dobře. Navíc nás hodně podpořili fanoušci. Atmosféra tu byla skvělá.

Hokej se hrál ve skvělém tempu, překvapilo vás to?

Na začátku určitě. Bavili jsme se o tom v šatně. Hlavně v první třetině to mělo grády, hrál se rychlý hokej. Pro nás je to dobře, protože si na to potřebujeme zvyknout. Čekají nás těžké zápasy v Německu i Švýcarsku a potom Liga mistrů. Je dobře, že zápas měl tempo. Lidi to bavilo a nás taky.

Čím to bylo, že byl zápas docela vyhrocený?

Trochu jsme oprášili derby. Navíc se spousta kluků zná. Zápas byl nervózní z obou stran, navíc Slovan v půlce prohrával 4:1. Bylo to divoké i proto, že rozhodčí zápasu trochu popustili uzdu.

reklama