19. 3. 2012 19:25
Mytišci - Petrohrad 1:5 (1:3 na zápasy)
Jakub Štěpánek.
Jakub Štěpánek. | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Tým českého kouče Miloše Říhy míří do semifinále play off KHL. Petrohrad zvítězil jednoznačně 5:1 na ledě Atlantu Mytišci a v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vede 3:1.

Hrdinou vítězů byl český brankář Jakub Štěpánek, který si připsal jednadvacet úspěšných zákroků a o čisté konto přišel až tři minuty před koncem duelu, kdy ho překonal Švéd Zackrisson.

Červenka si připsal asistenci, Omsk se ujal vedení
Petrohrad podlehl Mytišči, Štěpánek dostal osobní trest

Už předtím si ale hosté vypracovali luxusní pětibrankový náskok a napravili sobotní prohru 1:2 v prodloužení.

Další čtvrtfinále je vyrovnané 2:2 na zápasy. Dynamo Moskva v něm doma porazilo Nižnij Novgorod 3:2 a srovnalo stav série. Výhru svého týmu podpořil jedním gólem Jakub Klepiš. Český útočník po asistenci Filipa Nováka vyrovnal v úvodu třetí třetiny na 2:2.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 4. zápasy:

Atlant Mytišči - Petrohrad 1:5, stav série: 1:3

Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 3:2 (za domácí Klepiš 1+0, Novák 0+1), stav série: 2:2.