Petrohrad odvrátil vyřazení v KHL, Dynamo deklasoval 6:2

27. 3. 2013 19:15
Hokejisté Petrohradu udrželi naději na postup do finále Kontinentální ligy.
Jevgenij Arťuchin a spol si udrželi naději v boji o Gagarinův pohár
Jevgenij Arťuchin a spol si udrželi naději v boji o Gagarinův pohár | Foto: Lukáš Drštička

Moskva - Hokejisté Petrohradu udrželi naději na postup do finále Kontinentální ligy.

Ve čtvrtém semifinálovém utkání s obhájci titulu z Dynama Moskva zvítězili na soupeřově ledě vysoko 6:2 a snížili stav série na 1:3.

První gól domácího týmu vstřelil český útočník Marek Kvapil po přihrávce krajana Jakuba Petružálka.

Nejlepší tým základní části Petrohrad, který v úterý v Moskvě promarnil dvougólový náskok a prohrál 2:4, tentokrát Dynamu oplatil stejnou mincí.

Domácí v úvodu druhé třetiny vedli 2:0, ale soupeř pak skóroval třikrát během pěti minut a v třetí části přidal ještě další tři branky.

Traktor snížil sérii na 1:2

V utkání Čeljabinsku s Kazaní se hrálo téměř 99 minut čistého času. Až v závěru druhého prodloužení vstřelil jediný gól zápasu domácí Glinkin a zajistil Traktoru první semifinálové vítězství.

Čeljabinsk tak v sérii snížil na 1:2.

Finále Východní konference - 3. zápas:

Čeljabinsk - Kazaň 1:0 v druhém prodl., stav série 1:2.

Finále Západní konference - 4. zápas:

Dynamo Moskva - Petrohrad 2:6 (za domácí Kvapil 1+0, Petružálek 0+1), stav série 3:1.