reklama

Petrohrad? Pittsburgh? Jágr stále neví, kde bude hrát

Bude budoucím zaměstnavatelem Jaromíra Jágra ruský Petrohrad? Bude budoucím zaměstnavatelem Jaromíra Jágra ruský Petrohrad? autor: Reuters
´Je lepší hrát s vynikajícími centry, jako je Crosby´

Petrohrad - Trenér Miloš Říha, reprezentační spoluhráči Petr Průcha a Jakub Štěpánek, či českými fanoušky nenáviděný ruský obr Jevgenij Arťuchin.

S těmito hokejovými osobnostmi by se mohl od příští sezony potkat v jednom klubu Jaromír Jágr. Fenomenální útočník má totiž namířeno do Petrohradu. Ruská média už přestup Jágra z Omsku do ambiciózního celku považují za hotovou věc.

"Jednání pokračují, ale nerad bych to nějak konkrétněji komentoval," řekl Jágrův agent Jaroslav Zídek. Ve hře je prý roční kontrakt.

Čtěte také:
Vrátí se Jágr do NHL? Můžete si i vsadit
Jágr byl v 39 letech zvolen nejlepším útočníkem MS
Jágra a spol. v Omsku povede český trenér Čada

Devětatřicetiletému útočníkovi po uplynulé sezoně skončila smlouva v Omsku, v němž působil poslední tři sezony, a Jágr novou nepodepsal. Dosud se spekulovalo, kam zamíří jeho kroky. Sám Jágr zatím vyloučil návrat do české extraligy, a tak se mluvilo o setrvání v KHL, či o slavném comebacku do zámoří.

Podle posledních Jágrových výroků je zřejmé, že ho poslední angažmá v NHL hodně láká. Největším favoritem ze zámoří jsou prý Pittsburgh, Montreal a New York Rangers.

Jediná porážka a nakonec bronz. Takové bylo tažení Čechů šampionátem Jediná porážka a nakonec bronz. Takové bylo tažení Čechů šampionátem Prohlédněte zde

"Nikdy nevíte. Možná by bylo celkem zábavné vrátit se do NHL. Opravdu nevím," nechal se slyšet jeden z členů prestižního Triple Gold klubu, který sdružuje vítěze Stanleyova poháru, olympiády a MS.

"V Pittsburghu jsem hrál hodně dlouho a vlastníkem je Mario. Je lepší hrát s vynikajícími centry jako je Crosby a Malkin. To dělá zápasy jednodušími a já už nejsem nejmladší," dodal Jágr.

Jágr: Nikdy jsem ještě nehrál v Kanadě

Bez šancí ale nejsou ani Rangers a Canadiens.

"V New Yorku jsem se vždy cítil dobře, dali mi tady druhou šanci. Nikdy na to nezapomenu. Co se týká Montrealu, to je úplně jiný hokej. Tamní fanoušci jsou úžasní. Nikdy jsem ještě nehrál v Kanadě, všechno je otevřené," naznačil devětatřicetiletý matador.

Na jednotlivé možnosti si dokonce mohou hokejoví fanoušci vsadit. Na návrat slavné osmašedesátky do zámoří vypsala sázková kancelář Chance kurz 3:1, zatímco na angažmá v Kladně vysokých 10:1. Nejvíc se však věří, že setrvá v KHL, což potvrzuje i kurz 1,5:1.

reklama