Petrohrad podlehl Mytišči, Štěpánek dostal osobní trest

17. 3. 2012 20:48
Body Klepiše a Kvapila Dynamu nepomohly

Moskva - Hokejisté Petrohradu utrpěli ve čtvrtfinále play off Kontinentální ligy po přesunu na led Atlantu Mytišči první porážku.

Domácí tým vyhrál 2:1 v prodloužení gólem Janneho Niskaly z 66. minuty, proti kterému protestoval brankář Jakub Štěpánek tak usilovně, až dostal desetiminutový trest.

Český reprezentant si u rozhodčího stěžoval, že byl při střele finského obránce nedovoleně v brankovišti atakován, ale marně.

Červenka dvěma góly dovedl Omsk ke srovnání série
Průcha dal vítězný gól při další jasné výhře Petrohradu

Ještě při odchodu do šaten Štěpánek vztekle máchal hokejkou. Nepomohly ani protesty kouče Miloše Říhy, který na sudího gestikuloval, aby situaci konzultoval s videorozhodčím. Atlant, který v předchozích dvou zápasech podlehl Petrohradu jednoznačně 0:4 a 1:7, snížil stav série na 1:2. Říhovi tak zhořkl návrat do haly klubu, který v minulé sezoně dovedl až do finále KHL.

Petrohrad i tentokrát vedl, když v 11. minutě otevřel skóre Fjodor Fjodorov. Vzápětí mohli domácí vyrovnat z trestného střílení, ale Eduard Lewandowski s kličkou do bekhendu proti Štěpánkovi neuspěl. Českého gólmana překonal až v 46. minutě Patrik Zackrisson.

Hostům nebylo nic platné, že soupeře přestříleli 44:30. Štěpánek byl nejlepším hráčem zápasu, na druhé straně byl stejně oceněn gólman Konstantin Barulin.

I ve druhém dnešním utkání rozhodlo prodloužení. Dynamo Moskva podlehlo Torpedu Nižnij Novgorod, které vede v sérii 2:1. První gól zápasu dal v druhé minutě při svém prvním startu v play off Jakub Klepiš po asistenci Marka Kvapila, porážku jejich týmu zařídil v 78. minutě Martin Thörnberg.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 3. zápasy:

Atlant Mytišči - Petrohrad 2:1 v prodl., stav série: 1:2
Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 3:4 v prodl. (za domácí Klepiš 1+0, Kvapil 0+1), stav série: 1:2.