30. 1. 2012 20:45
Kvapil přispěl gólem k výhře Dynama Moskva nad Rigou
Marek Kvapil je neproduktivnějším hráčem Dynama Moskva.
Marek Kvapil je neproduktivnějším hráčem Dynama Moskva. | Foto: Vojtěch Marek

Moskva - Vedoucí tým Kontinentální hokejové ligy Petrohrad vyhrál přestřelku na ledě Kazaně 6:5 po samostatných nájezdech a připsal si čtvrté vítězství za sebou.

V brance Petrohradu chyběl ve třetím utkání v řadě Jakub Štěpánek, jenž má podle ruských médií zdravotní potíže. S týmem nicméně vyrazil k sérii čtyř zápasů venku, během které se svěřenci trenéra Miloše Říhy před reprezentační pauzou pro Švédské hry utkají ještě s Magnitogorskem, Chanty-Mansijskem a Omskem.

Rulík: Nemám proti první sezoně v KHL špatného slova
Netík: V KHL jsme měli být za komiky. Překvapili jsme
Průcha dal dva góly a jeho Petrohrad v KHL naděloval

V Kazani se dnes dostali do akce celkem čtyři gólmani. Branku Petrohradu opustil po první třetině Ilja Ježov, kterého za stavu 3:2 pro domácí nahradil Maxim Sokolov. V 38. minutě nahradil Ivana Kasutina v kleci Kazaně Petri Vehanen poté, co hosté smazali dvougólové manko a vyrovnali na 4:4.

Špatný den brankářů potvrdil rozstřel, v němž uspělo pět ze šesti exekutorů včetně domácího Josefa Straky. Autorem vítězné branky Petrohradu byl Fjodor Fjodorov.

Jubilejní desátý gól v sezoně dal Marek Kvapil a přispěl k výhře Dynama Moskva nad Dinamem Riga 4:3. Nejproduktivnější hráč týmu si vylepšil bilanci na 22 kanadských bodů. Dynamo ztrácí na druhém místě Západní konference na Petrohrad dvanáct bodů.

Chanty Mansijsk - Jekatěrinburg 2:0, Kazaň - Petrohrad 5:6 po sam. nájezdech, Nižněkamsk - Atlant Mytišči 1:4, Dynamo Moskva - Dinamo Riga 4:3 (za domácí Kvapil 1+0).