Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
10. 10. 2011 17:15
Chabarovsk - Spartak 6:1, Omsk - Novgorod 3:2SN

Chabarovsk - Útočník Jakub Petružálek dál táhne svůj Amur Chabarovsk za premiérovým postupem do play off Kontinentální hokejové ligy.

Nejproduktivnější hráč celé soutěže přispěl jedním gólem k vítězství 6:1 nad Spartakem Moskva, a posunul tak Chabarovsk do čela celé soutěže.

Petružálek si po dvanácti zápasech upevnil vedení v kanadském bodování, když svou bilanci vylepšil na pět gólů a jedenáct asistencí.

Na gól šestadvacetiletému odchovanci litvínovského hokeje přihrával exvítkovický Petr Vrána, který se posunul do desítky nejproduktivnějších hráčů KHL.

Nájezd Josefa Straky rozhodl o výhře Čerepovce
Hokejista Šindel bude hrát KHL za Dinamo Riga

Bodově se na Amur dotáhli hokejisté Omsku, kteří zásluhou jednoho gólu a rozhodujícího samostatného nájezdu Romana Červenky porazili Nižnij Novgorod 3:2.

Svěřencům trenéra Rostislava Čady se přitom vůbec nedařilo. Novgorod vedl po první třetině 2:0 a dvoubrankové vedení si udržoval až do 37. minuty, kdy snížil Volkov.

Roman Červenka
Roman Červenka | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

I tak to ale vypadalo, že Avangard nezíská ani bod. Pět sekund před koncem třetí třetiny se však při hře bez brankáře trefil pod horní tyč Červenka, který v nájezdech po dvou úspěšných nájezdech na obou stranách rozhodl o bonusovém bodu pro Omsk.

Na Amur s Avangardem se bodově dotáhlo i moskevské Dynamo, které se zároveň dostalo na první místo Západní konference.

Přestože Dynamo i kvůli gólu Tomáše Rolinka prohrávalo v Magnitogorsku po druhé třetině 4:5, v 55. minutě vyrovnalo a o necelou minutu později rozhodl o jeho výhře Marek Kvapil, který si navíc připsal i další bod za asistenci.

Nedařilo se naopak mistrovské Ufě, která prohrála v Novosibirsku 3:6. Nepomohla jí ani jedna asistence Miroslava Blaťáka.

Chabarovsk - Spartak Moskva 6:1 (za domácí Petružálek 1+0, Vrána 0+1), Novosibirsk - Ufa 6:3 (za hosty Blaťák 0+1), Omsk - Nižnij Novgorod 3:2 po sam. nájezdech (za domácí Červenka 1+0 a rozhodující sam. nájezd), Magnitogorsk - Dynamo Moskva 5:6 (Rolinek 1+0 - Kvapil 1+1).