Petružálek dal dva góly, Chabarovsk ale opět prohrál

3. 10. 2012 17:48
Amur prohrál počtvrté za sebou a v Černyševově divizi je poslední.
Roman Červenka a Jakub Petružálek v KHL
Roman Červenka a Jakub Petružálek v KHL | Foto: ČTK

Moskva - Útočník Jakub Petružálek si připsal v Kontinentální hokejové lize dva góly a jednu asistenci, ale další porážce Chabarovsku nezabránil.

Jeho tým dnes podlehl na ledě nováčka Jugry Chanty-Mansijsk 4:6, utrpěl čtvrtou prohru za sebou a dál je poslední v Černyševově divizi. Na výhře domácích se jednou přihrávkou podílel český obránce Trončinský.

Petružálkovy góly pomohly hostům snížit nepříznivé skóre na 3:4 a 4:5 poté, co se nejproduktivnější hráč Amuru trefil v 46. minutě ve vlastním oslabení. O vítězství Chanty-Mansijsku definitivně rozhodl v 58. minutě Alexandr Golovin.

Tři body si připsal i Nedorost

Petružálek si vylepšil bilanci na šest gólů a osm asistencí ze 14 utkání a posunul se v kanadském bodování KHL na druhé místo. Ztrácí jen dva body na vedoucího Fina Joriho Lehterä z Novosibirsku.

Tři body zaznamenal také Václav Nedorost, jenž pomohl Doněcku k výhře 4:2 nad Dinamem Riga.

Maratonský rozstřel v Petrohradu

Maratonským rozstřelem vyvrcholil zápas v Petrohradu, kde Nižněkamsk překvapivě vyhrál 3:2. Samostatné nájezdy ukončil až v patnácté sérii osmnáctiletý útočník Nail Jakupov, první hráč letošního draftu NHL.

Hrdiny nájezdů byli také čtyřicetiletý gólman Nižněkamsku Maxim Sokolov a domácí brankář Sergej Bobrovskij, kteří dohromady inkasovali v rozstřelu jen pětkrát. Petrohradský gólman Jakub Štěpánek zůstal opět jen na tribuně.

Jakupov, který kvůli potížím s transferkartou odehrál za Nižněkamsk teprve třetí zápas, zářil už v normální hrací době, kdy dal dva góly. Na 2:2 vyrovnal v 50. minutě po asistenci Petra Koukala. Svěřenci kouče Miloše Říhy přestříleli soupeře 45:26, ale nakonec získali jen bod. Další zápas sehraje Petrohrad v sobotu se Lvem Praha v O2 areně.

Kontinentální hokejová liga:

Chanty-Mansijsk - Chabarovsk 6:4 (Trončinský 0+1 - Petružálek 2+0), Jekatěrinburg - Slovan Bratislava 0:1, Jekatěrinburg - Slovan Bratislava 0:1, Petrohrad - Nižněkamsk 2:3 po sam. nájezdech (za hosty Koukal 0+1), Dynamo Moskva - Kazaň 2:0, Doněck - Dinamo Riga 4:2 (Nedorost 0+3).