Petružálek v nájezdech ukončil sérii porážek Jekatěrinburgu

9. 10. 2014 18:20
akub Petružálek rozhodl v Kontinentální hokejové lize v samostatných nájezdech o vítězství Jekatěrinburgu nad Čeljabinskem 3:2.
Jakub Petružálek.
Jakub Petružálek. | Foto: CPA - Eduard Erben

Moskva - Jakub Petružálek rozhodl v Kontinentální hokejové lize v samostatných nájezdech o vítězství Jekatěrinburgu nad Čeljabinskem 3:2. Český útočník přispěl k ukončení série tří porážek i gólem v normální hrací době, v polovině poslední třetiny zvýšil v přesilovce na 2:0.

Soupeř ale ještě stihl vyrovnat. Nejprve po asistenci Martina Růžičky snížil další český útočník Jan Bulis a 125 sekund před koncem zápasu překonal Jakuba Kováře Andrej Popov. Kovář pak v rozstřelu chytil první nájezd, další tři pokusy skončily gólem, ale na Petružálkovu trefu už Růžička na úvod poslední série nedokázal odpovědět.

Zatímco Avtomobilist přerušil šňůru neúspěchů a opustil poslední místo ve Východní konferenci, Traktor prohrál už počtvrté za sebou. Stále má ale v tabulce o čtyři body víc než jeho přemožitel.

Útočníci Robert Kousal a Roman Horák z Podolsku byli strůjci obratu na ledě Čerepovce. Jejich tým prohrával za 11 minut 0:3, na čemž se asistencí podílel i Marek Kvapil, pak ale domácího gólmana Jakuba Štěpánka překonal Horák v oslabení a v závěru druhé třetiny Kousal už vyrovnal. V 53. minutě Štěpánek kapituloval při hře tři proti pěti a v závěru už Severstalu nepomohla k bodovému zisku ani power play.

Kontinentální hokejová liga:

Jekatěrinburg - Čeljabinsk 3:2 po sam. nájezdech (Petružálek 1+0 a rozhodující nájezd - Bulis 1+0, Růžička 0+1), Magnitogorsk - Vladivostok 3:4, Čerepovec - Viťaz Podolsk 3:4 (Kvapil 0+1 - Kousal a Horák 1+0), CSKA Moskva - HK Soči 6:2, Nižnij Novgorod - Dynamo Moskva 3:1, Lada Togliatti - Kazaň 2:3 v prodl.