Philadelphie si díky hattricku Simmondse vynutila sedmý duel

30. 4. 2014 6:49
U třetí branky asistoval ex-libereckému hokejistovi český útočník Jakub Voráček.
Philadelphie díky Simmondsovi přehrála Rangers, stav je 3:3 na zápasy.
Philadelphie díky Simmondsovi přehrála Rangers, stav je 3:3 na zápasy. | Foto: Reuters

Philadelphia - Hokejisté Philadelphie porazili v úterním utkání úvodního kola play off NHL na svém ledě New York Rangers 5:2 a vynutili si rozhodující sedmý zápas. Hlavní postavou duelu byl Wayne Simmonds, jenž vstřelil ve vyřazovací části svůj premiérový hattrick. U třetí branky mu asistoval český útočník Jakub Voráček.

Flyers v úvodní třetině tahali za kratší konec, přesto se úspěšnou dorážkou Simmondse ujali vedení. A kanadský útočník byl při střelecké chuti i v prostřední části, v níž přidal své zbývající dvě branky.

Nejprve zvyšoval na 2:0 poté, kdy se jeho spoluhráči Braydenu Schennovi nepovedla střela, ale puk doklouzal přímo k Simmondsovi, jenž zakončoval do prázdné branky. Hattrick zkompletoval v přesilové hře, ve které šikovně usměrnil do sítě Voráčkův křížný pas, a uzavřel skóre prvních dvou třetin na 4:0.

Rangers nechali v závěrečné části, v níž v posledních sedmi minutách dvakrát snížili na rozdíl tří branek, odpočívat gólmana Henrika Lundqvista, protože rozhodující zápas se odehraje dnes.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Philadelphia - New York Rangers 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Branky: 8., 22. a 36. Simmonds (na třetí Voráček), 35. Gustafsson, 56. Giroux - 54. Hagelin, 60. Zuccarello. Střely na branku: 29:36. Diváci: 20.137. Stav série: 3:3.