reklama

Pikantní generálka v Edenu. Slavia hostí v derby Lva

Lev Praha zajíždí na generálku před KHL do pražského Edenu. Lev Praha zajíždí na generálku před KHL do pražského Edenu. autor: CPA Eduard Erben
Příprava na hokejovou sezonu jde do finiše. Praha nabídne atraktivní derby Slavie se Lvem.

Praha - Příprava hokejových klubů na novou sezonu graduje a Praha se dnes těší na souboj soubojů. Slavia večer hostí Lev Praha, v derby zápase nepůjde pouze o prověrku. Hraje se také o čest a přízeň fanoušků. 

Pikantní duel o hokejového krále hlavního města začíná v Edenu v 18:00. 

Lev Praha do Vršovic přijede v té nejsilnější sestavě, bude to jeho generálka na start KHL. V Edenu by se měl poprvé po svém návratu představit i Jakub Klepiš, který právě v dresu Slavie odehrál tři sezony.

Lev má dobrou formu, prohry byly těsné

Loňský nováček Kontinentální ligy vedený koučem Václavem Sýkorou prokazuje před svou druhou sezonou dobrou formu. Z deseti odehraných zápasů prohrál v přípravě pouze třikrát a jen velmi těsně s Čerepovcem, Kazaní a Petrohradem. Lev navíc ovládl turnaj v Praze a v lotyšské Rize skončil třetí.

V nově tvořeném týmu došlo na poslední chvíli k dalším změnám. Odešli útočník Žerděv a obránce Porseland. Lví dres naopak obléknou Ryan 0´Byrne a Jakub Matai. Největší posilou by pak měl být právě Klepiš, jeho start ve středečním zápase na Slavii ale zatím nebyl potvrzen.

Slavia v přípravě prohrála jen jednou

Také Slavii se v přípravě na novou sezonu extraligy dařilo. Kromě porážky od Slovanu Bratislava v prvním utkání a remíze v Litvínově si svěřenci Vladimíra Růžičky připisují jen vítězství. Výhru o gól zaznamenali v Edenu s Litvínovem a Znojmem, bijce z Mnichova rozdrtili 5:1 a v Ústí nad Labem vyhráli o tři branky.

Rovněž sešívaní před sezonou dobře posílili. Mezi největší opory budou jistě patřit navrátilci, brankář Adam Svoboda a útočník Jaroslav Bednář.

Růžička: Nevím, kdo může Lvu fandit

Duel Slavie se Lvem bude mít třaskavou příchuť také kvůli kontroverznímu názoru, který má domácí trenér Vladimír Růžička na soupeře. 

"KHL do Prahy nepatří. Máme tady dva kluby, Spartu a Slavii. Proč ještě KHL? Já pořád nevím, co má Lev za fanoušky. Jsou to rodiče, přítelkyně, manželky? To bych bral, ale jinak nevím, kdo může Lvu fandit. Nevěřím, že by mu přáli sparťani, ani se nedivím, že příchod nového klubu nesli nelibě. Buď je někdo sparťan, nebo slávista. Ale kdo chodí na Lva, to nevím," uvedl před časem slávistický trenér.

reklama