reklama

Piráti bez lodivoda. Doležal v Chomutově končí

Pirátům se v poslední době moc nedaří. Ví to i kapitán Milan Kraft. Pirátům se v poslední době moc nedaří. Ví to i kapitán Milan Kraft. autor: Aktuálně.cz
Extraligoví Piráti Chomutov odvolali po mizerných výsledcích z posledních týdnů Jiřího Doležala.

Chomutov - U hokejistů Chomutova skončil trenér Jiří Doležal. Vedení extraligového nováčka jej dnes odvolalo po sérii neúspěchů, která vyvrcholila nedělní porážkou 0:5 s Vítkovicemi.

Piráti ve druhé čtvrtině soutěže získali jen devět bodů a jsou dvanáctí. Doležalův nástupce podle klubového webu jmenován nebyl, tým zatím povede asistent Mikuláš Antonik.

"Ve druhé čtvrtině jsme pouze jednou vyhráli v normální hrací době. Devět bodů z dvanácti utkání je velmi málo. Trenéři měli dlouho naši důvěru, nicméně výkony a zejména výsledky v posledních zápasech měly spíš klesající tendenci," komentoval trenérskou změnu generální manažer klubu Jaroslav Veverka.

Vstup do extraligy se přitom Chomutovu pod vedením Doležala, který tým nečekaně převzal v závěru minulé sezony během semifinále play off první ligy místo Václava Sýkory, povedl. V úvodní čtvrtině nasbíral 20 bodů, ale pak se mu přestalo dařit. Piráti nevyhrávají v základní části, na svém kontě mají jen čtyři tříbodové výhry, což je nejméně ze všech týmů.

I přes dnešní odvolání Veverka práci devětačtyřicetiletého trenéra ocenil za to, že dovedl tým do extraligy a zvládl i přípravu před sezonou, ve které se Severočeši představili v European Trophy. "Odvolání trenéra bylo v naší aktuální situaci nevyhnutelné. Třeba se naše cesty střetnou zase někdy v budoucnu," řekl generální manažer.

Asistent Antonik povede jen tréninky. Do dalšího zápasu, kterým bude páteční regionální derby s Litvínovem, by měl být jmenován nový kouč. "Nového trenéra chceme jmenovat, co nejdříve to bude možné," řekl Veverka.

Chomutov je šestým klubem, který v této sezoně mění trenéra. Sparta ke změně sáhla hned dvakrát. Na začátku října byl odvolán Richard Žemlička, jehož nahradil Václav Sýkora. Ten se však v listopadu přesunul na lavičku Lva Praha v KHL a Spartu převzal Josef Jandač.

Žemlička již trénuje Karlovy Vary, kde nahradil Vladimíra Kýhose. V Pardubicích skončil Pavel Hynek, na jehož místo přišel z Vítkovic Mojmír Trličík. Ostravský klub převzal Slovák Peter Oremus. V Liberci předčasně skončil Marian Jelínek a na jeho místo se posunul asistent Filip Pešán.

Hynek je jedním z kandidátů, kteří by mohli Doležala nahradit. Spekuluje se ale i o tom, že by se do Chomutova mohl vrátit Radim Rulík, jenž ale v říjnu 2010 neodešel zrovna v dobrém. Bývalý kouč reprezentační dvacítky vedl do listopadu Košice. Bez práce je i Jelínek a v neděli v Petrohradu nečekaně skončil Miloš Říha. Šance, že by se zkušený kouč okamžitě vrátil do Česka, je ale minimální.

reklama